Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi lesz Budapesten ezzel a...

Mi lesz Budapesten ezzel a két épülettel?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdést látok Budapest épületeivel kapcsolatban és elkezdett érdekelni engem is. Eléggé le lett csupaszítva a város a XX. században. Egy eléggé meghatározó épület érdekel, a Fonciére palota, amelyet ugyan felújítottak nem rég, de a magasba emelkedő kupoláját nem kapta vissza. Azt olvastam, hogy a felújítás során úgy alakították ki a tetőt, hogy ez majd valamikor megtörténhessen. De ez most mikor? Tud valaki valamit? A másik a vele szemben lévő Stein palota, amit szintén felújítottak csak a tornyokat úgymond elfelejtették visszarakni . Helyükre kerülnek ezek még valaha szerintetek? Azért linkelek képet mindkettőről, hogy is néztek ki ezek régen.


Fonciére palota: [link]


Stein palota: [link]



2021. okt. 13. 22:28
 1/4 qkker1 ***** válasza:
83%
ERROR 403
2021. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bbenjoe ***** válasza:
100%

Egy tavaly megjelent kormányrendelet értelmében, Budapesten először ez a három kupola kerül helyreállításra:

"A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem CH épületének, az Eötvös Loránd Tudományegyetem - ELTE Egyetem téri épületének és a Kossuth tér melletti Vécsey utca 4. kupoláiról van szó." Ebből van, ami a Steidl Imre program keretében valósul meg, azt tudom.


De ezek csak mintaprojektek. A cél, hogy országos szinten az összes, háborúban megsemmisült épületkupola helyreállításra kerüljön.

2021. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem jí a link.
2021. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jó ja, mindegy, ha googleba beírjátok tudjátok melyikre gondolok.
2021. okt. 14. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!