Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szép szinte az összes...

Miért szép szinte az összes (színházi) színész(nő)?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez az esztétikus.

Akkor megfordítom a kérdést:

Egy kevésbé szép ember nem lehet tehetséges színész?

Vagy simán csak önbizalom kérdése esetleg a közeg veti ki magából a csúnyákat?


Szép=sok pozitív visszajelzés=befogadás a szakmai közösségbe=siker


Csúnya=negatív visszajelzés=kirekesztés a szakmai közösségből=nem tud érvényesülni


Kérdésben azért tettem zárójelbe a színház szót, mert itt is ugyanúgy jellemzőek a szép színészek miközben ez azért "szakmaibb" mint Hollywood.


Konkrétan róla jutott eszembe a kérdés:

[link]



2021. nov. 6. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem konkrétan a szépség a lényeg, hanem hogy igényesek. Ha igényes vagy, nem lehetsz olyan csúnya, hogy ha tehetséges vagy ne vegyenek fel. Csak nézz szét a hírességek között, fiatal korukban a nagy részük visszataszító volt, hopp egy szerep valami filmben és mindenki ragyog. Igényesség és pénz.
2021. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Jó a sminkesük. Jó sminkkel még a legcsúnyábbak is meg tudnak szépülni. Vagy legalábbis elfogadható szintre hozni magukat. Plusz a mosoly az nagyon fontos. Azt közvetíti, hogy a viselője boldog, kiegyensúlyozott, minden rendben van körülötte, benne. Ha ezek mellé van egy kis tehetsége is, akkor már nyílnak is a zárt kapuk előtte.

Volt azért pár színész, színésznő, aki nem a szépsége miatt vált ismertté, kedveltté.

2021. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Egy krumpliorrú, tömzsi arcú, töredezett hajú nőt nincs az a smink ami széppé varázsolna. A sminknek is van erős korláta és látszik, hogy kinek vannak szép arcvonásai anélkül is.
2021. nov. 7. 11:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a szépeknek nagyobb ambíciójuk van, többen kerülnek válogatásra, satöbbi. Régen azért ez nem egészen volt így, nagy színészek voltak, kik azért nem voltak a szónak abban az értelmében szépek. Pécsi Sándor például irgalmatlan nagy színész volt, miközben azért valljuk be, Bitskey Tibor vagy Tordy Géza sokkal többek tekintetét vonzhatta. Roger Moorenak elég volt, hogy időnként mosolygott egyet (ő is valami hasonlót nyilatkozott). Charles Bronson sosem volt olyan szép, aztán mégis híres lett (őt nagyon kedvelem, de nem tudom, ebben mennyi színászi teljesítménye van, lehet, hogy csak a western iránti imádatom miatt). Paul Newman meg Robert Redford szerintem jó színész is volt meg vonzó is. Hát ilyen ez.
2021. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert az emberek szeretnék szép embereket látni a színpadon bizonyos szerepekben és szerepkörökben, főleg nőknél. Azért néha lehet látni, hogy egy-egy genetikai lottón nem nyert színésznő is végez a SZFE-n pl., ha az adott osztályba épp kellett egy karakterszínész mondjuk. A töredezett haj más kérdés... a színészeknek a testük a pénzkereseti eszközük, ezért jó, ha törődnek vele, meg ugye van színházi fodrász is meg bizonyos színdarabok miatt vagy filmszerepek miatt el is küldik őket fodrászhoz. De hogy más olyan dolgot említsek, amit páran igénytelenségnek gondolnak... nem fogok nevet mondani, viszonylag ismert, szépnek tartott színésznőt láttam nagyon közelről egy kamaraszínházban, full ragya volt a feje aznap, gondolom, kicsapta a smink. Az ilyen dolgokat meg ugye nem tudja kontrollálni.
2023. jan. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!