Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miből élnek meg a színészek? ...

Miből élnek meg a színészek? Hogy lehet jól befutni? Leírnátok tapasztalaitok, véleményetek vagy bármit amit tudtok, hogyan lehet valaki jó színész?Vagy bármit a színészségről, befutásról stb

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tehetség, szorgalom, alázatosság. Plusz kapcsolatok.
2021. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Sajnos ez a szakma nagyon zártkörű. Ha megvan a tehetség akkor bizony kapcsolatokat kell kiépíteni. Nem tudom mennyi idős vagy, de egy képzés mindenképp szükséges ahol megtanulhatod az alapokat (beszédtechnika, légzés, színpadi mozgás, karakter elemzés stb) Kereshetsz amatőr csoportokat is ahol belekóstolhatsz a szakmába. Ott megtapasztalhatod milyen a színpadon létezni. Eldöntheted, hogy mennyire akarod nagyban csinálni. Kívülről nagyon könnyűnek tűník színésznek lenni, de lelkileg és testileg is egy megterhelő és összetett dolog. Közben sok-sok casting! Ott pedig ismerkedni kell és idővel olyan válógatóra is bekerülhetsz ami nem nyílvános. Ilyenkor is kis szerepből indulsz ( 3-4 mondat) aztán ha minden jól megy akkor szépen lépegethetsz felfelé. Nincs hétvégéd, estéd, rengeteget utazol és azért a kollégák sem a legjobbak (kétszínű és aljas húzásokkal találkozhatsz bőven). Mindezt majdnem ingyen (a nagy kőszínházak is fillérekkel szúrják ki az ember szemét, amatőr társulatnál előfordulhat, hogy minuszba jössz ki a költségeiddel) teljes állásod nemigen lehet a próbák és fellépések miatt. Nem mellékes a testi, alkati adottság sem (esetleg javítandó dolgok, rossz-szabálytalan fogsor, beszédhiba stb) Én 185 cm magas lány vagyok (de extra vékony) a naíva karakterekről alaból lemondhattam, néhány speciális karakteren kívül nem jutott sok nagy szerep (8 évig próbálkoztam kisebb-nagyobb sikerrel) a kicsi szerep pedig egy családot eltartani nem elég. A másik kérdés, hogy híres akarsz-e lenni vagy elismert. Rengeteg olyan színész van aki vidéki nagyszínházban játssza a főszerepeket hosszú évek óta nagy sikerrel. Mégis a neve elég ,,ismeretlen,, a nem színházi emberek körében. Manapság ritka aki úgy befut mint régen a nagyok. Ehhez szerencse is kell, jókor jó helyen lenni! Sok sikert kívánok! :)
2022. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!