Milyen ez a versem?

Figyelt kérdés

HA HIRTELEN...


Zaj szól, mely nem hagy nyugalmat.

Felemészt lassan finoman.

Nem bírom már, fogy uralmam.

Lásd már a béke kirohant.


Démonok martak, s engedtek.

Kérésemre nem feleltek.

A seb begyógyult, heg maradt.

Felhúztak sok sötét falat.


Téli szürkeség van, homály.

Kertem fája száraz, kopár.

Köd feloszlott, leszállt az éj.

S vele kialudt minden fény.


Lásd, fázva reszket már a tél.

Érzi ő, majd rosszabb jön még.

Kavarogva támadt orkán.

Felszívódtam ilyen formán.


Semmi hálózza az eget.

Betakar így fellegeket.

S vele együtt a víg napot.

Azt ordítja minden halott.


Lepörgött az összes festék.

Rémségesek ezen esték.

Patak folyik, vize csillog.

Múltam tükre fénylőn villog.


Ha hirtelen eltűnök.

S szertefoszlok sietve.

Ne hulljon kárnak hű könny.

Kedvesen kérlek, felejts.



2021. nov. 30. 19:28
 1/10 anonim válasza:
77%
Nem rossz, sőt nekem kifejezetten tetszik. De néhol a rímpárok nem illenek.
2021. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
nekem tetszik.
2021. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Gratulálok hozzá,nekem is tetszik
2021. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem irodalom. Válassz más hobbit, mivel ez harmatgyenge.
2021. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Viseld el a kritikát, vagy ne írj ki verset. Ne priviben mosdasd a vacak művedet. Legyen tartásod.
2021. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor kiírom ide a válaszom.

Nem fogok mást választani. Igen, az első és az utolsó vsz. talán kicsit gyenge. Ennek ellenére ez a vers valóságot ábrázol, igazából mondhatni így teszek rendet a fejemben.

2021. nov. 30. 22:50
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Jó.Nekem tetszik.Küldd el az Ossian-nak,hátha csinálnak belőle egy dalt,akkor híressé válik.
2021. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Egyik nap nekem is meg akarta magyarázni, hogy márpedig az ő verse jó, és hogy én vagyok a hülye amiért nem tetszik. 😅


Ennek a kérdésnek sincs értelme, a kritikát nem fogadod el, csak a pozitív megerősítést, de nem is baj, megérdemled. Kritika befogadása nélkül nem fogsz fejlődni, és ez csak Neked lesz szar.

2021. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kritikát adtok. Mármint de, csak nem építő jellegűt.

Egyértelmű, hogy nem fogok hallgatni senkire, aki olyanokat ír minden magyarázat nélkül, hogy neki érthetetlen, vagy unalmas egy versem. Azzal meg főleg nem tudok mit kezdeni, ha valaki azt mondja, hogy vállasszak más hobbit, mert szerinte vacak egy versem.

Vagy azt mondani, hogy ez nem irodalom... ez rögtön cáfolható, mivel még a szabad vers is vers, tehát az is irodalom és akkor ez meg főleg.

Amit megint cáfolok, hogy bárkit is hülyének neveztem. Én azt magyaráztam el, hogy talán azért lehet valakinek érthetetlen és unalmas, mert én érzésekről írok, a saját érzéseimről egy-egy esemény kapcsán. Egyik versemben sem határozom meg, hogy miről szól. Mindenkinek jelenthet mást és mindenki más vele történt eseményhez kötheti, így előfordulhat, hogy valaki semmihez nem tudja hirtelen kötni és ez teljesen normális.


Zárásul annyit, hogy elfogadom, sőt várom a kritikát, ha az adott kritika építőjellegű. Azzal nem tudok mit kezdeni, ha azt mondjátok, hogy pocsék, ha nem mondjátok, hogy miért.

2021. dec. 1. 23:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Egész jó,viszont nekem is az utolsó versszak ezekkel a nem teljesen kijövő rímekkel titál oda nem illőnek tűnik. Semmi mással nincs baj szerintem.
2021. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!