Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen ceruzákat vagy filceket...

Milyen ceruzákat vagy filceket javasoltok rajzoláshoz?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam pár technikát és arra lennék kíváncsi hogy aki fest vagy rajzol az milyen ceruzákat ill. filceket használ színezéshez.

Vízfesték vagy akril nálam kilőve.


A problémám az hogy a színezésem itt-ott elég vonalas és gyanakszom a papír vagy a ceruzák minőségére. Nagyon "poros" hatású színesekre lenne szükségem de annyira nem értek hozzá. Tudnátok segíteni?


2021. dec. 5. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az akvarell ceruzákat, azokkal megrajzolhatod simán, aztán átfestheted vízzel és, ha gondolod még ismét rárajzolhatsz, nekem az egyik kedvenc technikám. Ha ,,poros" ceruzát szeretnél, kísérletezhetsz pasztellkrétával is, de azzal vigyázni kell, mert meg tud szaladni, szóval szerintem mindenképp játszósruhában próbáld ki és rakj valamit az asztalra is. Szenet/Szénceruzát is megpróbálhatod, ugyanaz vonatkozik rá, mint a pasztellkrétára. Nekem személy szerint az akvarell a kedvencem.


Akvarell ceruzából tapasztalataim szerint nem érdemes megvenni az olcsó minőséget, mert nem fogod megtapasztalni vele az igazi akvarell élményt. Jó márka szerintem Derwent, viszont nem olcsó, 24 db olyan 6-7 ezer forint körül mozog alsó hangon és mindenképp érdemes hozzá akvarellpapírt venni, mert különben felhólyagosodik a lap (le is kell ragasztani festés előtt és száradáskor lehet felvenni).

Pasztellt nem nagyon szoktam használni, a Faber Castell talán nem olyan drága és minőségben sem lehet olyan rossz.

Szénceruzából én azt vettem észre, hogy már a kezdő árkategóriák sem katasztrofálisak, pl. Lidl-ben szokott lenni készlet, talán 5 ezer forint körül mozog és tényleg egy komplett készletet kapsz fa dobozban, az pl. szerintem kezdésnek/gyakorlásnak nem rossz.

2021. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a vonalkezelésed nem megfelelő, mivel a vacakabb minőséggel is lehet szépen színezni. Pontosabban a motoros képességeid egyik része nincs finomítva a rajz irányában.

(Kognitív és pszichomotorikuson belül a koordinációs képességek)

Vonalkezelés esetében legtöbbször: kinesztézis.

Az agy és test összehangolása, finomítása.



Részemről javasolt színesceruák:

[link]


Tömör ceruza, nincs felesleges fa faragás. Jó eszközhasználat mellett hegyezni se kell , csak a burkot leszedni, ameddig használva van a "hegy".


Filcben:

[link]


szépen lehet vele dolgozni, nem csíkoz.

(Na a filctollak zöme csíkoz.)


Vagy nem gondolkodtál el digitális formában?

pl.:

Autodesk SketchBook (A fent linkelt nevezetes filc színeivel is dolgozik a program.)

Photoshop

ArtRage...stb


Vonalkezelést sima rendesen fogó golyóstollal lehet gyakorolni. Pl színátmenet, elhalványodásos színátmenet.


Sok gyakorlást és kitartást!

2021. dec. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Poros alatt a pasztelre, szénre és társaira gondoltál?

Azoknak speciálisabb, drágább lapok kellenek + fixáló spry-k. Jó pár rétegben, hogy ne maszatolódjanak + minőségi fixáló , mert bizony idővel sárgulnak, elszíneződnek.

(Az előbbi voltam ><)

2021. dec. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megtaláltam az igazit :) PRISMACOLOR a neve de igen drága de bagyon sokat olvastam és videókat és munkákat néztem meg vele és úgy hiszem ez a legjobb számomra
2021. dec. 18. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!