Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen néven publikálnád a...

Milyen néven publikálnád a könyvedet és miért? Saját neveden vagy írói álnéven?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem a saját nevemen, mert az csúnya. Inkább keresnék magamnak valami mást, amiről úgy gondolom, hogy jobban hangzik.
2021. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindkettő. Akkor te vagy, de mégis benne van a művészet.
2021. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami szakmai lenne, akkor mindenképp saját néven. Ha meg fikció, akkor művésznéven.

Lőrinc L. László publikálja két néven a könyveit, ő írja a Leslie L. Lawrence név alatt megjelenteket is. Régebben rajongója voltam, és tudtam pontosan, hogy milyen stílusú könyvre számítsak, amikor láttam, hogy épp melyik nevén írt könyvét veszem a kezembe. Mondjuk nála a saját nevével jelzett könyvek sem épp tudományosak, de tényleg eléggé elkülönül a könyvek stílusa.

2021. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha a magánéletben egészségügyi szakember lennél (orvos, pszichológus, nővér stb) és a mű, amit megjelenik irodalmi, nem tudományos, akkor mindenképpen álnéven publikálnád?
2021. dec. 12. 12:03
 5/8 anonim válasza:
74%

Én kitalálnék egy külföldinek tűnő állnevet, a fordítóhoz viszont a saját nevemet írnám.

Talán Boris Vian csinálta ezt egy-két regényénél. :)

2021. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, ez neked mennyire számít, de ma már kevésbé divat az álnév, mint pl. húsz éve.
2021. dec. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ál nevemen. W.S
2021. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet magyar álneved is, sokan ezt csinálják.
2021. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!