Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerző jogról mit kell tudnom...

Aonime kérdése:

Szerző jogról mit kell tudnom ha nem akarok bajba kerülni ?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy valaki le rajzol egy rajzfilm karaktert, de minél több jellegzetes ismertető jegy nélkül , és például nft formájában próbálja értékesíteni, ezzel szerzői jogot sért ??

2022. jan. 23. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. És súlyos büntetest is kiszabhatnak. Sok penz...
2022. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy Anime karaktert láttam az nft között, narutot akarta ábrázolni, de más bőrszín minden tejes más volt, de aki nézte az animét konkrétan csak az ismeri fel annyira máshogy nézett ki, az nem jog sértő ?
2022. jan. 23. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet eldönteni. Sz a mervadó hogy az eredeti szetző... cég ügyvedje hogxan látja.
2022. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz próbald hasonlítani mintvmikor a kínai piacon adios neven árulnak hamis sportcipőt. Ugyanúgy jogsertes.
2022. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen értem, igazatok van csak ara voltam kiváncsi hogy lehet ezeket kijátszani, hogy ne legyen támadható, de ha végülis ha az eredeti alkato azt látja hogy en kopiztam, akkor megy a pereskedés
2022. jan. 23. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Igen! És az alkotónak + forgalmazónak telim ügyvédekre akik azcutolsó gatyat is leperelhetik rólad.
2022. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maga a szerzői jog a szellemi tulajdon védelméről szól, arra motivál hogy alkoss valami sajátot. Ezt úgy teszi meg, hogy téged mint alkotót felruház bizonyos személyhez fűződő és vagyoni jogokkal az alkotásod kapcsán. Magának a jogdíjnak a lényege is az, hogy fizetnek a te korábbi alkotó teljesítményedért, azért hogy használhassák azt amit te létrehoztál. Persze ezek mind akkor érvényesek, ha bizonyítani tudod, hogy valami a te szellemi tulajdonod. Egy már meglévő alkotásból NFT-t létrehozni abszolút sérthet szerzői jogot, a kereskedés később szintén.


Egyébként érdekes, hogy magában az NFT-ben is az (is) a különleges, hogy nagyon jól védheti a szerzőt (gyakorlatban még nem hiszem, hogy sor került ilyenre). Hiszen egy létrehozott NFT-nél szükségszerű, hogy felkerül a blokkláncra, vagyis ameddig az az NFT a tied addig ezzel a gyakorlatilag megváltoztathatatlan adatbázissal bármikor könnyen igazolhatod, hogy eredeti és a te tulajdonod.

2022. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!