Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Költészetből meg lehet élni?...

Költészetből meg lehet élni? A régi nagy költőknek ill a kortárs költőknek volt/van "civil" munkája?

Figyelt kérdés
Üdv a kérdés adott :).
2022. febr. 4. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak költészetből, de időnként másból sem lehet megélni. Ezeknek az embereknek vagy magánvagyona volt ill. gazdálkodónak minősült, vagy tanár volt (Arany János), magántanító, vándorszínész (Petőfi), modernebb időkben újságíró (Ady), irodalmi kiadó munkatársa (Juhász Ferenc). De hasonló a helyzet a más művészeti ágat művelőknek is, különösen a festőknél egyértelmű, hogy iskolai, főiskolai rajz- és festőtanárként működtek.
2022. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden költőnek volt és van is civil munkája. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy csak a költészetből is meg tud élni valaki.
2022. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi én azt hittem ebből éltek / élnek.
2022. febr. 4. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy nem voltál ott irodalom órán. :D Ahol kb minden könyvben le van írva a költük élete és érettségi anyag is. Így akarsz költő lenni?

A legtöbb költő nélkülözött, szegény családban éltek, sokszor alig tudták eltartani a családjukat.

Ez a mai napig így van. Íróként, ha írsz több sikerkönyvet is, még talán elmegy egy ideig a szekér, de az sem tart örökké.

2022. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a nagyon menők se ebből élnek... NÉzd meg, Lackfi János is tanít az egyetemen, és még csinál egy csomó egyebet... Pedig ő aztán igazán befutott költő..
2022. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
se regen se most nem lehet megelni csak ebbol
2022. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem számoltam utána, a netre hagyatkozom, de állítólag a könyv árának 6%-át kapja a szerző.
2022. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én azt hittem ha valaki sikeres simán éldegélhet ebből.
2022. febr. 5. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!