Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy kezdő rajzoló mivel...

Egy kezdő rajzoló mivel fejlődik többet: papíron vagy rajztáblán való rajzolásból?

Figyelt kérdés

2022. márc. 25. 22:12
 1/9 anonim válasza:
23%
Általában nem a rajztáblára szoktak rajzolni, hanem a rajta lévő lapra. Az azért jó, mert úgy döntheted meg a felületet, hogy kényelmes legyen. Igazából az személység függő, hogy ki hogy fejlődik többet. Csak sokat kell rajzolni és rajzolással kapcsolatos videót nézni.
2022. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Papíron rajzolva a papíron rajzolást tanulod, rajztáblán meg a digitális rajzolást. Maga a "rajzkészség" mindkettőn egyforma (ha le tudsz rajzolni egy embert digitálisan, papíron is menni fog), viszont más technika, ha színezésre vagy festésre kerül a sor.
2022. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első, nem tudom, te a hagyományos fa rajztáblára gondolsz-e, de digitális rajztáblán nem érdemes papírra, ott a képernyőt kell skubizni, ha nincs kijelzője. A képernyő aránya nem feltétlenül követi a rajztábla arányát, úgyhogy a papíron rajzolt kép a monitoron jóval laposabb lesz a vártnál. Én papíron tanultam meg rajzolni, szerintem jobb. Színezni viszont sokkal nehezebb egy jó minőségű képért így, mint digitálisan, úgyhogy az utóbbit is gyakran használom rajzolásra, animálásra.
2022. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Papíron. Egy füzettel bárhová elmehetsz rajzolni, kiülhetsz a természetbe, városba stb. Talán egy tollas tablet tud hasonlóan kényelmes lenni, de egy gép semmiképp. Ráadásul a füzet megmarad, a fáljok kevésbé tartósak.
2022. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen lényeges különbség, ami a tanulási folyamatodat érinti, hogy digitálisan bármilyen hibát kijavíthatsz. Hogy ez előny-e vagy hátrány, mindenki döntse el maga.
2022. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
#5: A zenébn pl. kifejezetten hátrány az undo. Sokkal koncentráltabb, "odafordultabb" a mentális beállítódás, amikor nincs utólagos javítási lehetőség. Nem tudom, hogy a rajzban ez hogy van, de azt sejtem, hogy hasonlóan.
2022. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

A rajz és sok más alapja a vázlat.

Vázlatolásnál nincs olyan, hogy "hiba", ott kereső vonalak vannak, majd a végleges vonalak akkor kerülnek fel, ha a vázlatvonalakból kirajzolódik a lényeg/lényeges részek, melyeket kiemelünk.

Tanulj meg vázlatolni minél arányosabban lapon.


Real-ban 100% a kontroll van az eszközhasználatban. (Ugye digitálisan vannak gépi koordinálások/program általi javítások, hatókörök stb. és ha alapon nem tudsz vonalat kezelni, digitális világban irritálni fog jobban. Akkor tudsz határozottan dolgozni rajta, ha alapon határozott vagy real-ban + jóval gyorsabban fogsz hozzászokni a gépi koordinálásokhoz, mint azok, akik vonalkezelése kuka a lapon.)

Nem véletlen van a művészeti sulikban is külön alap rajzóra.

pl animációsoknak is.


A fejlődés attól függ tisztában van-e az illető az alapokkal és mindazt hogyan képes feldolgozni, használni.


Itt viszont képbe jönnek a motoros képességek.

Amelyek meghatározzák az illető alap képességeinek szintjét.

Minél magasabb szinten van, annál többet lehet kihozni az illetőből.


Gyengébb vagy átlag képességüeknél pedig egy önhatár.


Már 12 év alatt úgyis észrevehető, ki az akinek van érzéke hozzá.


Lapon kell megtanulni, aztán csak digitális eszközökön. Másképp működnek s ahhoz, hogy tudd jól használni, koordinálni, ahhoz az alap ceruzát kell a lapon jól forgatnod ^^

no meg rajztáblánál sokat számít az eszköz minősége is, ami azt jelenti nem olcsó kategóriás.

Kihat a vonalkezeléstől egészen a precizitásig mindenre.


Akkor még nem is beszéltünk a gép minőségéről, teljesítményéről.

A kép méreteiről :)

600dpi a legalja. (Ajánlott. Épp úgy, ahogy a diák is megtanul A4 lapon kívül nagyobb méretekben alkotni és teljesen másképp kell mozogni, alkotni.


Egy adott digitális kép pedig több layer-ből áll, ami nem 10-20 db.

A folyamatos képi megjelenítés szükséges a munkához, azaz a gépnek bírnia kell, nem akadozhat minimálisan se.

2022. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"fáljok kevésbé tartósak" - erre is van megoldás. No, meg nem mindegy ki hogyan tárolja őket! Ám az igaz a lapra is! + a lap összetevői, minősége stb.


A digitális rajzot sok helyen előnybe részesítik. Pályázatoktól a játékokig.

(Nem nevezem meg a pályázatot meghirdető céget, ám ott hiába volt feltüntetve, hogy kézi rajztól bármi küldhető a digitálisig... mindig a top nyertesek CSAK digitálisak voltak, hiába volt ocsmányabb pl az arányérzéke az alkotónak. Volt is gondjuk ebből. Az emberek keményen támadták őket, holott szebb munkák is voltak.


Ebből a részből előny a digitális alkotás.)


Manapság minőségi nyomtatások vannak/léteznek és ha megfelelő méretben dolgozik az ember, akármekkorába kinyomtathatja munkáját/munkáit.

Nem csak lapra, hanem vászonra, műanyagra... stb.

2022. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nagy László Miklós válasza:
50%
A legjobb az ha simán egy ceruzával és egy papírral kezded el a rajz tanulását, és egészen az alapoktól. Ugyanakkor erre talán a legjobb válaszom az, hogy mindenki tud rajzolni, csak a legtöbben nagyon rossz megfigyelők! Egy rajz többnyire nem a kéz megfelelő koordinációján múlik, hanem azon, hogy mennyire tudod felmérni pl. a távolságokat, arányokat. Ezek az alapok. Csak egy egyszerű példa: leteszel magad elé egy kis tárnyat, és annak a területén elfogalalt méretét próbáld meghatározni. Gyufás doboz, és rajzolj egy kockát hasonló méretben. Tedd a dobozt a rajzodra: garantáltan rossz lesz a méret. Eljuthatsz ide is, ez már digitális: Egy év tanulás után egy körtől egy rajzig: https://www.youtube.com/watch?v=X4Uyf9ivyrw&t=15736s&ab_chan..
2022. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!