Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fejezitek ki magatokat?

Hogyan fejezitek ki magatokat?

Figyelt kérdés
Én rajzolni szoktam. Művészetibe járok, de nem igazán tudom kifejezni magam. Ezt úgy értem hogy vannak olyan dolgok a fejemben amiket szívesen megvalósítanék viszont nem megy. Eldöntöm hogy most sikerülni fog, leülök az asztalomhoz egy ötlettel ami a fejemben nem is olyan rossz, de megvalósítani már nem tudom. Olyan mintha egy nagy káosz lenne a fejemben miközben rajzolok és ezáltal nem látom a dolgokat amiket rárakhatnék egy lapra. És az lenne a kérdésem hogy ti hogyan csináljátok ezt a folyamatot? Nektek is káosz van a fejezetben? Ha igen akkor hogyhan tudjátok megvalósítani azt amit akartok? Olyan is írhat nyugodtan aki nem rajzol vagy fest hanem egyéb más művészettel foglalkozik (pl zene, vers írás...)

2022. ápr. 11. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján ott a baj, hogy készségek terén nem vagy elég jó, hogy megvalósítsd az elképzelésed. Gyakorolj.
2022. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez hogy érted? Mit kellene gyakorolnom?
2022. ápr. 11. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A rajzolást. Fejlődj technikai szinten. Olyan nincs, hogy minden tökéletesen megy, mindegy, milyen jól rajzolsz. Ha nem tudod megfelelően papírra vetni az ötleteidet, nagy eséllyel készség szintjén vagy lemaradva a kreativitásodtól.
2022. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben. És akkor rajzolják csendéleteket, portrékat és hasonlókat?
2022. ápr. 11. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy miben fér rád a fejlődés. Én ezt innen nem tudom neked megmondani.
2022. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én keresni szoktam referenciaképeket ha már megvan az elképzelés, hogy mit akarok kiadni magamból. Általában embereket rajzolok, szóval ehhez keresek képeket, pózhoz, árnyékoláshoz stb.
2022. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Végre valami értelmes kérdés. :) Én írok, szöveget meg zenét is. A te esetedhez a zene áll közelebb, mert ott is egy elképzelt "hangzás-struktúrát" kell a valóságba átültetni.


Ezt mi az analitikus hallgatással tanuljuk meg. Amikor zenét hallgatok, akkor szólamonként is hallom, hogy mi történik, melyik hangszer mit járszik, mi a szerepe a nagy képben, mi a viszonya a többi szólamhoz-hangszerhez, milyen technikai megoldással szólal meg stb stb. Ez egy tanulási folyamat, mert nyilván nem értek mindig mindent, tehát utánaolvasok, kutatok és végiggondolom, hogy én hogy csinálnám meg ugyanazt.


A saját elképzelésemet ugyanígy hallom a fejemben, és azt már megoldásokkal vagy legalábbis dilemmákkal együtt tudom kezelni. Így előre tudom, hogy mi az, amit nem tudok még.


Biztosan van ez az analitikus látás a képzőművészetben is, és gondolom, hogy a tanulási folyamat is hasonló.

2022. ápr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az első gondolatomról rögtön egy vázlatot rajzolnék vagy leírtam címszavakban, hogy mit akarok. Ha megnézed a művészeket gyakran készítettek tanulmányokat, egy-egy elemet külön lerajzoltak, meg a festők is. A festő sem ült oda a vászonhoz és megcsinálta egyből. Volt, hogy valami nem tetszett, akkor rafestett újból.
2022. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én verseket és történeteket írok. Velem is gyakran előfordul, hogy támad egy klassz ötletem, tudom, röviden miről szóljon a történetem. Viszont mikor "neki ülök" megvalósítani, azt sem tudom hol kezdjem.


Ezért elkezdtem utánajárni, hogyan kell írni: megtervezni egy karaktert, világot felépíteni, leírást készíteni, stb.


Van mikor egy-egy jelenetet tisztán látok a fejemben, akkor azt megírom. Akkor is ha egyelőre se eleje, se vége. Majd később felhasználom valahol, valamiben.


Plusz ha írok valamit és nem tetszik, nem olyan, mint képzeltem, akkor addig alakítom (írom újra és újra), amíg olyan nem lesz.


Összefoglalva, folyamatosan tanulok, igyekszem technikailag fejlődni és gyakorlok. :D

2022. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hasznosítani fogom az ötleteket, és remélem ezáltal majd sikerül elérnem a célom. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :D
2022. ápr. 12. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!