Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tegyek ha boldogan megtanu...

Mit tegyek ha boldogan megtanultam festéssel kifejezni magam de eltűnt a motivációm és írni támadt kedvem amihez semmi tapasztalatom nincs?

Figyelt kérdés
Hogyan szerezhetném vissza a motivációm festéshez, ötleteim vannak, csak kedvem nincs. Vagy hogy tudok kicsit belejönni a könyvírásba?

2022. ápr. 15. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Én sok dologgal foglalkozom, van hogy egy dologgal hónapokig, hogy utána hónapokig elő se vegyem.

Ne erőltesd, próbáld ki magad új területeken.

De nem biztos, hogy elsőnek könyvvel kezdeném. Inkább novellákkal.

2022. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor írjál. Ha még nem gyakoroltad, akkor is írd azt, ahogy az kijön a tolladból.
2022. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
A festés tanfolyam után iktass be egy irás tanfolyamot, majd jöhet a főzőtanfolyam, melyet a műkörmös tanfolyam követ aztán jóga, rúdon bohóckodás, gumikötél rángatás, ezotéria.. Rengeteg unatkozó asszony égeti el az idő és a pénzt ilyenekre, ne érezd magad zavarban.
2022. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a megmerevedett faszén jut eszetekbe irni? Novellát? Könyvet? Az irás nem olyan, hogy próbáljuk ki magunkat egy új területen. A fenti lista olyna.
2022. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 Nem tudom, mitől vagy ilyen frusztrált, de nyugi.


Az önkifejezés nincs tanfolyamokhoz kötve, és igen, az írás is olyasmi, amit ki kell próbálni ahhoz, hogy valaki tudja, hogy boldoggá teszi magát, még ha csak a fióknak is ír.

Egyébként meg ha őt bármi is boldoggá tenné a felsoroltjaid közül, az neked miért fáj?

2022. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 jó, inkább megyek
2022. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ki kell hagyni pár hónapot is akár, előbb-utóbb úgyis visszajön a kedved hozzá
2022. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Irj egy kis novellat valamelyik korabbi kepedrol, aztan fesd meg a foszereplot, aztan bovitsd ki a novellat kisregennye, mikozben megfested a tobbi fobb, karakteresebb szereplot, meg nehany fontosabb helyszint.
2022. ápr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szabadabb lelkű, akaratú, saját ötleteikben dolgozó, dirigálást és kötelező dolgokat utáló személyeknél fordul elő, hogy amit tanulnak pl egy kötelező határidős tanfolyamon, azokat megfojtja mindez.


Nálam a rajz és a művészeti suli volt ez.


Hiába tudok s van meg hozzá a szükséges "tehetségem" egyszerűen már nem szerepel a toplistámon.


Rengetegszer hangsúlyozom:

Fontos az igaz önismeret, az élet bármely területén!


A személyiségnek megfelelő formában kell kibontakoznia.


Jómagam napestig sorolhatnám mennyi művészeti ágon játszadoztam s játszok is.

Minden ami megihlet vonz magához újabb s újabb ötleteket alkotva, idővel pedig kivitelezve azokat.


Szerintem ismerd meg magadat részletesebben mielőtt mégegy kötelező dologgal elvágnád kedved az alkotás irányából.


Majd próbálj ki minnél több mindent korlátok, szabályozások nélkül.


Érdemes a motoros képességeidet is letisztázni, melyek dominánsabbak és kiemelkedőbbek az átlagtól.


Ugyanis ez jelentősen meghatározza képességeinket, épp úgy mint a sportolókét is.


Erre is mondhatni: minden az agyban dől el. Ám ez biológiai adottság.


Ha írni szeretnél érdemes olvasni is könyveket és alkotói szemmel is elemezni azokat.

Mondatok, szókincs, szavak kombinációja, elméleti szálak, összefüggések millió apró részletei... stb kell egy IQ szint is a teljes történet minden részletét megjegyezve, összefüggően összegyúrni egy művé.


Nekem pl éjjel vagy hajnalban jobban megy az írás. Sokszor mondják ismerősök "mintha nem is te írtad volna", vagy adott érzések hatása alatt teljesen másképp fogalmazok.

Pl egy esti esős séta után. 2órát bóklásztam elmélkedve a sötét utcákon.


+azt is jó lenne tudni:

Extrovertált, ambivertált vagy introvertált vagy-e?

Az utóbbi kategóriába eső személyek legtöbbjének jobban megy az írás.


Szóval yep, fontos az önismeret.


Kellemes játszadozást ismerkedést magaddal és mindennel, ami felkelti érdeklődésedet.

2022. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9, neked irnod kell, de csak, ha karakterre fizetik
2022. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!