Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Általában bereked a hangom...

Általában bereked a hangom 1-2 óra éneklés után. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve járok magántanárhoz. Azt vettem észre, hogy néha amikor erőteljesen éneklek itthon (magas hangok,hajlítások stb) akkor egy idő után már nem tudom kiénekelni a mély hangokat csak a magasakat, (de már az is nehézkesebb) (alapból jobb vagyok magas hangok éneklésében) egyszerűen akármennyire próbálom, a végére csak egy rekedt hang jön ki a számból (ez nagyjából 1,5 óra éneklés után szokott előrlfordulni.) Nem úgy szoktam berekedni hogy a normális beszéd is képtelen lesz számomra, általában amikor beszélek akkor nem annyira hallatszik a rekedtség, viszont utána fél-egy óráig nem tudok énekelni. Normális hogy 1-2 óra éneklés után már nehezebben tudok hangokat kiénekelni? Lesz tőle hosszútávon bajom? Vagy ez nem a rossz hangképzés eredménye hanem a túl sok "dalolászásé"? Nem tudom mit csináljak mert nem akarom tönkretenni a hangszálaimat, egy rossz technika vagy mód miatt. Apukám mondta hogy néha meg kell erőltetni kicsit a hangunkat hogy legyen fejlődés, de nem vagyok benne biztos. Kérlek segítsetek!:)

2022. máj. 23. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális és ha érzed hogy fárad inkább hagyd abba, már ha a helyzet engedi, mert egy előadás közepén nyilván nem fogod, de ha csak gyakorolsz akkor mindenképp.
2022. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ^^ Ezentúl jobban odafigyelek rá, hogy ne erőltessem túl a hangomat véletlenül :)
2022. máj. 23. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet a rossz hangképzés eredménye is a rekedtség. Viszont ha jársz tanárhoz, ő biztos észreveszi / vagy már észrevette volna, ha rossz technikával képzed a hangokat. :)
2022. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha magántanárhoz jársz, akkor ő pontosan megtanítja neked a hangképzést, intonálást.

Az a fő feladata.

Miért nem tőle kérdezed?!

Ha nem megfelelő a hangképzésed, akkor a hangszalagjaidat is tönkreteszed.


Mit gondolsz, egy két-három órás opera főszereplője hogy bírja “rekedtség” nélkül?


Vagy a kóristák egy egész estét, ami szintén két, két és fél óra, előtte meg próba?!

2022. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdésfeltevésből egyértelmű, hogy nem jársz magántanárhoz.


De ha 2 óra alatt berekedsz a tükör előtt énekléstől léggitározás közben, akkor valóban menj magántanárhoz, ha kezdeni akarsz valamit.

2022. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emberek! Leírtam hogy nagyjából fél éve magántanárhoz járok, az előkészítős tanoncok közül talán az egyik legjobb vagyok (bocsánat hogy nem fogalmaztam szerényen) Egyszer sem szólt a tanár hogy rosszul csinálnám (persze kijavít néha de az alapokba sosem köt bele) És szerintem nem kell engem egy opera főszereplőjéhez hasonlítani fél év után (de azért köszönöm:)) Csupán azt nem tudtam, hogy normális-e ha néhány óra után elfáradnak a hangszálaim egy kicsit, de erre már kaptam értelmes választ :)
2022. máj. 23. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:

A tanárnak fülét kell, hogy szúrja, ha valami nem stimm hangoddal, torkoddal.


A másik: úgyis előbb fogod érezni, jelezni kell.


Kommunikáció.


+ezzel a kérdéssel miért nem a tanárodat bombázod??? Hoppá.


Ha már az ember fizet s eljár akármire, ott ilyen alap kérdések mindennaposak oktató/tanár/mester és tanuló/kezdő között.


Épp ezért egyet értek kommentelő gyanújával.


Tiszta logika alapján.


Mindemellett visszatérve:

A napi folyadékbevitel minimumot tartod?


Fontos szerepe van a szervezet működésében.

Még fáradékonyságot is okozhat a hiánya.

Hangképzésben is a szervek működéséhez alap.

2022. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

U.i.:

Nem "megerőltetni kell", egyszerűen csak többet használni és időben megpihentetni.


Épp úgy, mint edzésnél:

Ha pl 0-ról kezdesz fekvőzni.

Nem egyből vízszintesen csapatod.

Falnál adott szögben, majd asztal és idővel szék magasságból nyomatni.


Mindegyik fázisban pl elején 2-5perc,majd a perceket növeled ahogyan érzed.


A hangképzés is egy lassú folyamat. Ugyanúgy izomzatokat, tested edzed más módon.

A tüdőkapacitás megfelelő légzéstechnikák... Stb

2022. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Ha jó hangképzést tanulsz, akkor egyre tovább fogja bírni a torkod mert ezt lehet fejleszteni, de idő kell neki. Arra figyelj, hogy ha berekedsz, már ne énekelj tovább hanem pihentesd. A lényeg, hogy ne erőlködjön, ne fájjon, ne legyen torokérzeted. Próbáld ki a foniátria alapú hangképzést, az a legjobb, az megtanít arra, hogy ne erőlködjön a torkod és a legkönnyebben tudj énekelni. Én jó szívvel ajánlom Neked a Kádek Akadémiát pesten! :)
2022. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utánanézek ^^
2022. máj. 28. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!