Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért az absztrakt?

Miért az absztrakt?

Figyelt kérdés
Amikor én művészeti BA képzésre jártam, akkor állandóan az absztrakt, elvont témát nyomatták. Mozgóképet tanultam, de a tanáraim azt szerették, ha minél elvontabb a képi világ, a mondanivaló, mitsem olyan, ami inkább eladható, megérthető a nem művészetis végzettségűeknek is. Miért?

2022. júl. 8. 06:28
 1/4 Isti22 ***** válasza:
83%
Ezt talán tőlük kellett volna megkérdezni :)
2022. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

(A Calarts-ot miért tagelted be? Ott nem pont az eladhatóbb, leegyszerűsített stílust és témákat preferálják?)

A magyarok mindig az ilyen elvont sznob dolgokkal tudnak csak betörni nemzetközi szintre, megvan ez a kialakult image, közép-európai "touch" amire mintha külön rájátszanának.

2022. júl. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy ideig nagyon szerettem volna odajárni, és amikor rájöttem, hogy anyagi okok miatt kivitelezhetetlen, próbáltam (volna) azon a vonalon maradni az itthoni tanulmányaim alatt. Csak a tanáraim, konzulensem máshogy gondolták.
2022. júl. 15. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

nézd meg a titanicot, vagy a terminátort.

ilyesmit a büdös életben nem tudunk összehozni, úgyhogy maradnak a "művészies" szarságaink, amiket aztán gyémánszamóca-díjjal jutalmaznak csehszlováikában

2022. aug. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!