Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit csinál a rendezőasszisztens?

Mit csinál a rendezőasszisztens?

Figyelt kérdés
Mi a feladata a forgatásokon? Hogy lesz valakiből ilyen? Elméletileg és gyakorlatilag is érdekel, eddig nem találtam erről olyan írást, ami releváns lenne (vagy nem jól kerestem?).

2022. aug. 20. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rendezőasszisztens feladata, hogy összehangolja a forgatás menetét: amikor felvétel van, akkor legyen ott a kamera, a fény, a kellék, a megfelelően sminkelt-fodrászolt színész, legyen zárva az út ha kell stb. Egy irtózatosan pörgős munka, mindenkit hajtani kell, mindenkivel konfrontálódni kell, át kell látni a teljes stáb munkáját. Szerintem születni kell rá :)
2022. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Szendvicset hord a rendezőnek... 😂😂😂
2022. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi amit a rendező mond.
2022. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
19%
hasonlo mint a rendorasszisztens
2022. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyes, köszi. Imádnám :) Hogy lesz valakiből ilyen feladatot ellátó személy? Tehát nem színházi, az nem érdekel, de filmeknél én ezt szívesen csinálnám. Nagyon "belterjes"? Ismerős ismerősének a haverja-jellegű?
2022. aug. 20. 19:09
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
5. Belterjes. Csak kapcsolatokon keresztül tudsz bekerülni.
2022. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem. Az egész kva ország ilyen....
2022. aug. 20. 23:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ötösnek igaza van! Hiába van bármilyen jó szakmád, legyen szó színész vagy rendező, vagy esetleg kellékes. Magyarországon nem tudsz csak úgy simán bekerülni egy filmes stábba. Ehhez ismeretség (Protekció) kell!
2022. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!