Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akril festék így eláll ?

Akril festék így eláll ?

Figyelt kérdés

Szóval vettem kreatív boltban ilyen kis 30 ml-s befőttes üvegeket. A legfontosabb akril festékeket vettem meg és úgy keverek ki színt. Abban a kis üvegben. Nagyon jól rá lehet csavarni ( nem gagyi).

Szóval egy kis bevezető után jönne a nagy kérdés ami már fent látszódik is.

Hogy így eláll? :D

Amúgy 2 napja kevertem ki és reggel használtam és jó volt az állaga.

Bocsi fogalmam se volt hol kérdezzem meg. Remélem segítő szavakra találok itt. :)



2022. okt. 25. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg pár hetet ki kell bírnia, de tovább is eláll csak számíts arra hogy lehet minőségromlás, illetve ha sokáig tárolod akár évekig akkor egy massza fog összeállni az aljába amit ha felkevrsz jó alaposan lehet visszanyered az eredeti állagát, de ha nem akkor pici hígítóval rá lehet segíteni. De számíts arra hogy minőségben nem lesz az igazi.
2022. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igazából én mandalákat készítek pontozó technikával. Nem akartam sokat költeni festékre. Még konkrét szín keverést nem végeztem csak pl kéknek próbálgattam az árnyalatait fehér hozzáadásával. és így van pl a kék, világosabb és még világosabb árnyalata. Nem is dolgozom sok festékkel de pl ha pár napig akár hétig elállna. Főleg ha nagyobb munkán dolgozok (30x30,40x40 vagy 50x50-es) az jó lenne... Mivel csak délután tudom folytatni ezt a hobbit... :)

Milyen hígító jó hozzá?

Akril lassítóm van itthon nem tudom hogy itt hasznos tud-e lenni...

2022. okt. 25. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát az ilyen visszazárt üvegeknél nekem lutri, valamelyik túléli, valamelyik kővé szárad. Hígítóról én nem tudok, hogy lenne, de nem nagyon firtattam.
2022. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom. Mivel levegőt is zársz el vele, romlani fog a minősége és száradni fog a reakció miatt.


Olyan tubust javaslok, amikbe kozmetikumokat szoktak tárolni.

Lágyabb falú, hajlékony műanyag tubusok.

A tubust megfelelően tele kell tölteni és onnantól úgy használni, hogy nyomsz ki belőle, nem engedet el a tubust a szorításból, így nem szívja be a levegőt, egyből rá kell csavarni a tetejét.


Kézkrémek, naptejek, fogkrémek stb - hez annak ilyesmi tubusok. Több darabosakat lehet venni aliexpress és társain.


Vagy nagyobb méretű fecskendők. A festék sűrűsége miatt a kimenet csövét le szoktam vágni és kifúrni nagyobbra, majd lecsiszolom. Maradék szilikonokból dugót vágok. Ők viszont kevésbé zártak, a maradékot teszem fecsikbe s őket használom el előbb.

2022. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!