Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek Kosztolányi...

Mi a véleményetek Kosztolányi Dezsőről?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ő és József Attila azok, akik miatt elkezdett egyáltalán érdekelni az irodalom. Szeretem Kosztolányi verseit, regényeit, na meg az Esti Kornél novellákat... Ha mint emberről kéne véleményt mondani, az a kép, ami fentmaradt róla és amit az életrajzi dolgai alapján lehet tudni, majdhogynem rokonléleknek nevezném magunkat. Persze ha ezt másképp érezném, nagyon valószínű, hogy az írásai sem jönnének be ennyire, de magamra ismerek bennük és így nagyon sokszor elragadnak. Ami biztos, hogy Ady, Babits, Illyés Gyula - velük szemben én habozás nélkül Kosztolányira tenném a voksom szimpátia és irodalmi tevékenység szempontjából is.
2023. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legszimpatikusabb költő és mint ember is. Szeretem az összes írását, legyen az regény, novella vagy vers. Kinézetre is elég szimpatikus. Na meg persze jó humora is volt. Persze neki is voltak dolgai, kipróbált szereket meg dohányzott, halála előtt beleszeretett egy nőbe... De ezek emberi dolgok, nem olyan, mint amiket unokatestvére csinált, vagy Ady, etc.
2023. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 benboglar ***** válasza:
100%
Szeretem a verseit,írásait. Dolgoztam belőlük és nagyra becsülöm hagyatékát!
2023. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!