Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Poet.hu közössége milyen...

A Poet.hu közössége milyen napjainkban?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon pár kérdésnél olvastam,hogy csak a nyalizás megy. Ez igaz mostanában? A követők száma nem azt tükrözi,hogy ki miylen jó író?


És a Poet fórumokról mit gondoltok,lehet ismerkedni normálisan? Milyen a közösség szerintetek?



2023. márc. 19. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon sok jó vers van fent, de nem mindig a legjobbakon van a legtöbb lájk.

Azt kell megnézned, hogy kik a legaktívabb lájkolgatók, mert ők kapják vissza a lájkokat szívességből és ez oda-vissza megy.


Vannak sok többszáz követővel rendelkezők, akiknek a versein nincs annyi lájk, mert ők nem lájkolgatnak vissza boldog-boldogtalant, és innen tudod, hogy mégis jókat írnak, mert ellenkező esetben nem követnék őket annyian.


Ha nem nyalsz, nem jutsz fel a toplistára.


A fórum meg régen jó volt, de manapság már kaki, mert akik egy kicsit is normálisabbak/jobb fejek voltak, azok mind leléptek már vagy elüldözték őket. Maradt az alja.

2023. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hogy érted,hogy a fórumon már csak az alja van? Persze,látom,soka kesergés ott,de érdekelne,hogy mire gondolsz pontosan.

2023. márc. 20. 21:03
 3/9 Omarsa válasza:

Többek által visszaigazolt véleményem az, hogy a Poet.hu oldalán mérésekkel egybekötött, cinikus emberkísérlet zajlik. Ha nem akartok benne részt venni, ne publikáljatok oda. Ha már megtettétek, meneküljetek, amig nem késő. Érzékeny adatokat ne adjatok meg, illetve mielőbb töröljétek onnan azokat.

Ezen túlmenően sincs sok értelme a verseiteket feltenni, mert arra csak szivecskékkel tűzdelt ömlengéseket kaptok, nagyon ritkák az őszinte kritikák.

Mint szerzőket pedig a moderátotok (tisztelet a kivételnek) huszadrangú kis senkikként kezelnek a maguk megfáradt, kiégett gyógypedagógusi modorában.

Olykor beépített provokátorokon keresztül tesztelik a tűrőképességed, akik következmények nélkül mocskolhatják versedet, alázhatják személyedet. Mindezt folyamatosan mérik, és erről részletes statisztikákat készítenek.

Úgyhogy az a tanácsom, hogy nagy ívben kerüljétek a poet.hu oldalát.

Hangsúlyozom, ez egy vélemény, a döntés a tiétek...

2023. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz emberkisérlet alatt? Mit mérnének ilyen értelemben? Hogy hány verset raksz fel?
2023. ápr. 1. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
A 3-as bővebb kifejtésére én is kíváncsi lennék, hogy érti ezt az emberkísérletet?
2023. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom Omarsa véleményét. Amikor minden előzmény nélkül rám szabadult az ügyeletes provokátoruk, simán lemajmozott, lekommunistázott csak mert az én versem két sora lett kiválasztva a költészetnapi pályázat mottójául. Aki kiválasztotta, természetesen azonnal és gerinctelenül kiállt a döntése mögül

Feltettem a kérdést a moderátoroknak, mi legyen? Szerintük ez még belefért a véleménnyilvánításba. Szerintem pedig messze nem. Söt még én lettem lehurrogva, hogy mit akadékoskodok. Így hát nagyon gyorsan töröltem magam és több, mint száz versem az oldalról. Többé be nem teszem a lábam oda.

Utólag tudtam meg egy még ott maradt barátomtól, hogy a provokátor verse díjazott lett. Gondolom a hátam mögött röhögtek egy jót. Hát így végződött az én hatalmas költői pályafutásom ezen az oldalon. :-)

Egyébként zömében negédes bájolgás zajlik. A legtöbben a szivecskékkel kifejezett kedvelésekre hajtanak úgy, hogy verseket nem olvasnak, csak írnak és írnak.

Azt tudom tanácsolni, csak nívósabb folyóiratokba küldjetek be verseket, onnan reális véleményeket fogtok visszakapni.

Az emberkisérlet ügyében nem tudok nyilatkozni, de ha méregetnek, az nagy ocsmányság lenne...

2023. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os,köszi a választ! Az szép,sajnálom! :( Ki amúgy a provokátor? Kíváncsi vagyok!


Amúgy én azt vettem észre,hogy van olyan ember,akinek 1 hét alatt kerülnek ki a versei,míg az enyém mondjuk 2 hét,úgy,hogy szinte azonnal beküldtem a következőt az előző publikálása után.

2023. ápr. 14. 19:14
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es: felajánlott soron kívüli beküldési lehetőséggel + ünnepeknél megint gyorsabb az odavágók felkerülése, vagy főni által azért lehet szerintem.


6-os: azt már én is többször megfigyeltem és magam is megtapasztaltam sajnos, hogy soha nem a baj/xarkeverőt szankcionálják jobban, hanem az áldozatot, aki inkább elmegy önként és így marad a hangadó alja, mint véleményvezér. Szerintem valami rokon lehet vagy bennfentes, azért védik.

Mondjuk ha a te versed sorai lettek kiválasztva, azért jobban is kiállhattak volna érted/melletted, mert ez így nekem úgy tűnik, mintha téged csupán kihasználtak avagy felhasználtak volna, aztán meg eldobtak, mint egy taknyos zsepit. Nekem ez nagyon fura és unfer! Lehet, hogy tényleg valami kísérlet részese voltál?!


Meg azt sem értem, hogy hogyhogy büntetlenül lehet sértegetni bárkit is és még az kap díjat. Ez hű tükre/leképezése a mai világnak, ahol az igaz értékeket eltapossák, a xart meg felmagasztalják.

2023. ápr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8,köszi a választ!


Nem a soron kívüli lehetőségre gondoltam,azzal semmi bajom nincs természetesen,hanem amúgy.


Én egyébként ezekből az atrocitásokból nem sokat látok,mert a legtöbb esetben törlik a kommentet (Helyette sablon rendszerüzenet van,ugye),mire odajutok.


Én is kb 3-4 éve vagyok fent,de ez tényleg durva,amit a 6-os leír. Akkor ezekszerint csak jópofizni,meg egyetérteni lehet a fórumon? :/

2023. ápr. 15. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!