Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyek a leghíresebb/ legjobba...

Slavtuxedo kérdése:

Melyek a leghíresebb/ legjobban elterjedt Magyar népmesék?

Figyelt kérdés

Irodalom challenge: A Magyar meseíróink ( Arany laszló, Mora Ferenc stb) munkai kozul valassz ki 2 ( fejenként) népmesét amelyikek a legelterjetebbek és legjobbak.


Persze tudjuk hogy kevés olyan népmesénk van Ami valóban Magyar eredetben, de nem muszàj 100% -an Magyarnak lenniük.


Az egyetlen követelmény hogy minimum 100 éves mesék legyenek ( tehàt semmi modern bullshit please)



2023. márc. 21. 21:14
 1/1 A kérdező kommentje:

Nem tudom elég erthetoen fejeztem e ki magam, majdnem egy evtizede nem beszeltem mar magyarul. Sorry.


Az összess Magyar meseíróink kozul valassz ki fejenként 2 mesét amelyek az adott iró legjobb/leghiresebb darabjai.


UI: remek latni hogy utolso latogatasom ota ( 2015) ez az oldal nem fejlodott semmit lol. Miert nics egy opcio a kerdest szerkeszteni?

2023. márc. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!