Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akik szeretik az elvont...

Akik szeretik az elvont művészetet ( könyv, zene, film, stb ) azok maguk is elvont személyiségek, vagy ez csak általánosítás?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül azt értem ezalatt, hogy például aki szerette a Trainspotting-ot, az egy drogos ( bár tagadhatatlan, hogy a mű átérezhetősége saját tapasztalatoktól is függ ) hanem, hogy aki alapjaiban véve nyitottabb a társadalomkritikus, komolyabb hangvételű dolgokra, az személyiségileg is elvontabb, komolyabb, netán depresszív érzésekre hajlamosabb, mint az átlag? Én magam például ilyen vagyok, de kíváncsi lettem, másokra is igaz lehet e ez.

2023. márc. 31. 22:46
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez nyilván személyiség kérdése, de az is lehet, hogy alapból érettebb, komolyabb, ezért is érdeklik ezek a témák.
2023. ápr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Többségük szerintem igen.


Én úgy néztem mindig drogos vagy elvont filmeket hogy sosem drogoztam például, meg nem sok közöm volt félrement életekhez. Az emberi történetek, társadalmi problémák érdekeltek mindig. Túlzottan elvont embernek nem tartom magam, csak más dolgokat és máshogy nézek/látok mint egy átlagember, el tudok vonatkoztatni mindentől, talán ez az elvontság, hogy nem csak egy egyértelmű happy dolgokban érzem a szépet és jót, hanem nagyon sok olyan dologban is amiben más nem.

2023. ápr. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Nagyon szeretem az elvont filmeket, az elvont műveket, olykor még az elvont zenét is.

(Ahogy a férjem nevezi "beteg filmek vagy beteg zenék" 😅)

Mindemellett egy optimista, vidám, nyitott személyiség vagyok.

Talán ami szerintem eltér az átlagtól, az a fantáziám,a gondolkodásom.

2023. ápr. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elvontság ilyen értelemben a művészetek mélységeinek felfedezéséről szól a felszínes mainstreammel szemben.Ez sokkal összetettebb lelkivilágra utal és legfőképp tisztletre nevel mert a művészet mindig szenvedésből(jó és rossz értelemben) fakad.Meg ugye a fantázia megléte feltétlen szükséges,hogy ahelyett,hogy megelégednénk a "szépség" egyetlen arcával,inkább kutatjuk a "csúfság" millió változatát a felszín alatt.

Rám is azt mondják,hogy ha valaki csak 1 másodpercet eltöltene az elmémben,az ővé elborulna😀.

Hozzáteszem nem nagyon lennének ilyen kategóriák ha az oktatás értő,igényes "művészetéhséget" oktatna.

2023. ápr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat változott az "elvont" fogalma az utóbbi pár évtizedben. Egy csomó harminc-negyven éves film, zene stb. a maguk idejében nem számítottak különösen elvontnak, de a mai közönség már annak tartja.


Megváltozott a gondolkodásunk a művészetről, ebben szerintem az amerikai mainstream popkultúra a ludas.


Nagyon egyetértek #4 véleményével, hogy ez az "elvont" gondolkodás valamennyire tanulható-tanítható lenne, és kellene is vele foglalkozni.


De sajnos inkább azt látom, hogy a művészetek ma a "haszontalan" kategóriában vannak, összemosva a szórakoztatással. Aminek nincs számszerűsíthető, monetizálható értéke, az nem hasznos. Gyakran említem erre azt a példát, hogy a "Megb*sztam ezt a kis gádzsit" című "dal" a youtube számára értékesebb, mint Mozart bármelyik műve, pusztán azért, mert több rajta a megtekintés azaz több bevételt hoz. Ez komoly értékrendi válság, és nagyon az elvont gondolkodás ellen hat.

2023. ápr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Zömük igen.
2023. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégszív ***** válasza:
Az!
2023. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!