Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy jó videót keresek youtubon...

Turidominik16 kérdése:

Egy jó videót keresek youtubon a rajzolásról ami tömören fogalmazza meg hogy mit hogyan kell állítani színezni árnyékolni hogy jó legyen a rajzom?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 00:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
nincs kedvem megnézni egy 5 órás videót mert 5 óra az 5 óra ebben az időben inkább néznék meg egy kb 10-20 perces videót a témáról és 4 és fél óráig gyakorolnám amit tanultam. de sajnos sehol nem találtam olyan csatornát ahol tömören mondják el a dolgokat. (talán a Marc Brunet csatorna amit ebben találtam de biztos hogy van valaki aki jobban tudja fogalmazni a dolgokat).
2023. ápr. 28. 00:06
 2/19 DeMoR ***** válasza:
89%

Tudod ez olyan, hogy a tudás nem gyorskaja...

Értem, hogy gyorsan akarod, de annak a minősége is olyan lesz. Vannak akik évekig gyakorolnak, hogy jobbá váljanak. Ezen a téren is belehet magolni pár egyszerű rajzot, de az nem lesz valódi tudás.


Komolyan gondolod, hogy elég lesz megnézned egy pár perces videót és grafikussá válsz? XD


Nem mind1, hogy 1 5 órás videót nézel meg, vagy a 15 perces videót 20x?:D


Értem, hogy mit szeretnél, csak naivitás...

2023. ápr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem 1 videó után akarok grafikusá válni. 2 éven keresztül próbálok megtanulni jó rajzosá válni. úgy gondoltam hogy biztos van 1 csatorna ami kb 20 perces videókon keresztül tanít. akiket eddig néztem azok eléggé zavarosak. nem értem miért nem lehet egy tudást úgy át adni hogy EGYSZERŰEN elmondja hogy ezt így kell csinálni és kész.
2023. ápr. 28. 04:09
 4/19 anonim válasza:
100%

Drawing Art Academy csatornán vannak nagyon hasznos videók, de talán inkább haladóknak.

Ha komolyan gondolod a rajzolást, akkor abba bizony sok energiát, időt és alázatot kell fektetni, varázsütésre sajnos nem megy.

Próbálj megismerkedni az anatómiával, a perspektívával, és dolgozz minél többször látvány alapján, idővel így az is jobb lesz, ami fejből rajzolsz. Ezeket sajnos nem lehet megspórolni.

2023. ápr. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Drágám, ha tényleg meg akarsz tanulni valamit arra időt kell szánnod!


Igen, még a tudás, infók beszerzésére is sok időt kell áldozni.


Annak semmi értelme nicsen, hogy pl elmondjam 15-30percben tömören a lényeget. Nem fogod megérteni részletek nélkül és amúgy se fogná fel az agy.


A gyors, rövid infókkal SEMMIRE nem fogsz menni.


A művészetin se 4-5évig tanulják az alapokat. Elméletben és gyakorlatban is magas óraszámban.


2 év a tehetséges embereknek is kevés.

Hiába vannak meg a szükséges motoros képességeik halmaza.


Az is kérdés, hogy alapon benned megvannak-e ezek a képességek?


Miért nem lehet egyszerűen átadni a tudást?


Mert a világ nem így működik, ahogy az agy se.

Az agyadnak is idő kell, hogy befogadja és alapként kezelje a tudást.


Pl eleinte sokan a szerkezeti rajzzal 3-4 tanórákat szenvednek heti több alkalommal is.

Lassú folyamat.

De idővel ez olyan rutinná beivódik az agyba, hogy ösztönösen fel fog tudni vázolni valamit pár vonallal 2 perc alatt, ami anno több óra volt neki.

Az agy, szem, térlátás, kezek mozdulatai a kinesztézises összhangba kerülnek. Mondhatjuk rutinnak.


Ha elszánt vagy és megvannak a motoros képességeid, akkor méginkább gyakorolj türelmet és elemezz videókat, rajzokat.


Alapon a művészeti ágak nem éppen a türelmetlen embereknek való.


Az alapokhoz pedig javaslom a Rajz ABC nevű könyvet. Kb az alapok benne vannak, amiket művészetin tanulnak/tanultunk.


Az igazi alkotó lélek türelmes, kíváncsi, megfigyel, elemez, tanul/elsajátít és nem spórol az alapanyagon, időn, hanem tisztességgel felhasználja őket.


A legutóbbi kőfaragványom 1.5 cm és 2 teljes napom benne van.


Ha pedig valami új érdekel engem el nem lehet rángatni az információs források mellől, amíg meg nem értem vagy/és alkalmazni tudom.


Ez a hozzáállás nélkül nem élvezhetném a művészeti ágakat.


Ha valamit hosszan taglalnak az okkal történik, nem azért, mert szeretné kikoptatni a torkát az illető vagy lefárasztani a kezeit úgy, hogy a kamerával folyamat harcban van az ember.


Pl fej mellett van stb, nézetektől is függ, de a jó nézet meg kell a célközönségnek, hogy lássák is mi történik.


Értékeld jobban azokat, akik bőven taglalják a dolgokat, mintsem felületesen bedarálnak valamit aztán semmit se tanulsz belőle ténylegesen!


Akarsz rajzolni? Szánj rá időt és türelmet!

2023. ápr. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

2 éve?... és sajnálod az időt tudáshalmozásra?


Nem gondolod, hogy ez eléggé ellentmondásos?


Több sebből vérzik az irományod.

2023. ápr. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
ok most hogy szívtátok a vérem és elmondtátok hogy "huu hát te egy semmi vagy,de DE DE ÉNNN K.rv- nagy ember vagyok" akkor most válaszolnátok a kérdésemre is? most tegyünk félre a 20 perctől. ha jól mondja el az adott ember a dolgokat ,úgy hogy egész végig informatív a videó akkor végig nézek szinte bármilyen hosszú videót. de akkor mondjatok egyet hogy mit és hol. ne csak az egót növeszétek itt. a rajz amúgy sem egy olyan dolog hogy le kéne nézni valakit amiért nem akar bejárni egy 20 éves utat hogy elismert művész legyen. Én arra a szintre akarok eljutni hogy meg legyen az 1000like twitteren képenként. nem egy elérhetetlen cél ez és nem is kéne ezért 20 évet tanulnom..
2023. máj. 1. 13:31
 8/19 anonim ***** válasza:

Adottság——> képzés, tanulás—-> évekig tartó gyakorlás.


Es ha nincs kellő tehetséged, akkor csak puszta sablon, és/ vagy giccs a végtermék.


Pontosan, mint az elfuserált utcai “portrérajzolóknál”.


Még az is lehet, hogy elkapsz némely egyeni vonást, de a végeredmény csak ócska sablongiccs.


Keress oktatót, fizess érte, ha hajt a kíváncsiság.


De ha nincs adottságod, tehetséged, ő sem tud veled mit kezdeni.

2023. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

“ el az adott ember a dolgokat ,úgy hogy egész végig informatív a videó akkor végig nézek szinte bármilyen hosszú videót. de akkor mondjatok egyet hogy mit és hol. ne csak az egót növeszétek itt. a rajz amúgy sem egy olyan dolog hogy le kéne nézni valakit amiért nem akar bejárni egy 20 éves utat hogy elismert művész legyen. Én arra a szintre akarok eljutni hogy meg legyen az 1000like twitteren képenként. nem egy elérhetetlen cél ez és nem is kéne ezért 20 évet tanulnom.”


Jóságos Isten! Twitteren, meg like?!

Nem akarom elhinni.


Vegyél nyuszis kifestőt, amelyikben előre bejegyzik a színeket. Nem is kell 20 perc. Azonnal nekieshetsz.


Kár volt beléd a szakmai fejtegetés.

Milyen “művészetedről” beszélsz te?!

🫣😂

2023. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2023. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!