Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit tartalmazhat egy csendélet...

Mit tartalmazhat egy csendélet? Állatokat pl?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A csendéletnek az a lényege, hogy semmi élő nincs rajta.

Tudod, csupa olyan "modell", ami "csendben" van (Bocs, ez vicc, de erről könnyű megjegyezni).

Szóval gyümölcs, váza, virág, kendő, kalap, cipő, pohár, stb. Még döglött állat is, de csak döglött.

Minden, ami nem ad ki hangot, amitől olyan, mintha egy szépen berendezett szobából rajzolnál egy részletet.

2011. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen : ) Eddig csak döglött nyuszkósat láttam, olyat nem szeretnék rajzolni.

Nem tudsz nekem ajánlani valami jó, egyszerű csendéletet (vagy esetleg tájképet), amit egy nem nagy tehetséggel megáldott egyén is letud majd festegetni?

Van Gogh képeket nézegettem, de nem tudom, hogy a Csillagos éj vagy az Íriszek beletartozna bármelyikbe is.

2011. jan. 25. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Tárgyak (szék, kődarab, gumiabroncs, váza) gyümölcsök, zöldségek.....
2011. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beütöd a google-ba, akkor sok csendélet kijön.

Amúgy jobb, ha beállítasz egy vázát (biztos van otthon) meg néhány almát, egy terítővel (ami össze van gyűrve, hogy legyen esése).

Ha klasszikusabb rajzokat szeretnél, a holland és németalföldi festőket ajánlok, (habár ők elég bonyolult kompozíciókat használnak) ha kicsit modernebbet, Cezanne munkáit érdemes. Hirtelen ők jutottak eszembe.

De mindenek előtt javaslom, hogy élőben állíts be valamit és azt rajzold. És nézz utána annak, (google) hogy milyen kompozíciókat használnak. Vagy csak szórd ki, ami jól néz ki.


Van Gogh is festett csendéletet: "Szék pipával", "Napraforgók", "Gaugen széke" --- ennek nem biztos, hogy ez a címe... de valami ilyesmi.

2011. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!