Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az hétköznapi emberek (értsd:...

Az hétköznapi emberek (értsd: nem művészek vagy műkedvelők) többsége miért nem értékeli annyira a kissé elvont, a valóságtól elrugaszkodó műveket, nem úgy, mint a csendéleteket, portrékat vagy egyéb ilyen realisztikus műveket?

Figyelt kérdés

(Egyik hobbim a rajzolás. Főként állatportrékat szoktam rajzolni, ami a családomnak és a barátaimnak nagyon tetszenek. Valamelyik nap unalmamban gondoltam megpróbálkozok a festéssel. Mivel tudom, hogy festeni nem tudok annyira jól, megpróbáltam lefesteni azt amit érzek.

A végeredmény nekem tetszett, de mikor megmutattam a családomnak érdekes pillantásokat kaptam csak, és azt a kérdést, hogy "mit ábrázol?" Mikor mondtam, hogy engem, akkor csak ennyit láttam rajtuk; "Mi van ????"

Jó tudom, nem vagyok egy festőművész, de azt nem gondoltam volna, hogy ekkora "csalódottságot okozok".)


Egy mű akkor jó csak, ha egy jó másolatot kapsz a világból, vagy ha egy darabot kapsz a festő "világából"?


2011. ápr. 5. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
énis kiszerettem volna már írni ezt a kérdést... annyira rossz ez, hoyg sokan csak azt értékelik amit első ránézésre megtudnak fejteni :S
2011. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig is az olyan művek tetszettek,amik inkább a művész világát,gondolkodásmódját mutatják meg :) pedig nem vagyok egy nagy művészalkat :) de nagyon szeretem a műveszetet:) Ha te jobban szeretnél ilyen képeket készíteni,akkor ne mások véleménye legyen a fontos :)
2011. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok,nincs kedved feltölteni a képet? ...megnézném :)
2011. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem tetszett nekik, amit éreztél. Ez van! A pacák. :)
2011. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tetszik, ami ránézésre jól néz ki, szép a színvilága (nem feltétlen kell színesnek lennie, csak hogy úgy összepasszoljon, érted), meg ilyenek. Egy festmény nekem csupán egy dísztárgy, az a lényege hogy jól mutasson. És általában a csendéletek, portrék unalmasak, én jobban kedvelem azokat, amik nem konkrét dolgokat mutatnak.
2011. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Asszem azért, mert a komenizmus alatti években kicsit lekapcsolódtunk a nyugati absztrakt művészet fejlődéséről, s nem tanultuk meg a tutit. Állítólag az 1900 as években sokkal trendibbek, nyitottabbak voltunk.
2011. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Na most elmondok neked egy örök érvényű igazságot: nem minden művész, akit nem értenek meg.

Valószínűleg sz.r volt amit csináltál. Mellesleg feláll a hátamon a szőr az ilyen posztmodern meg művészi dolgoktól, firka az egész, bárki meg tudja csinálni, csak nincs mindenkinek pofája kiállítani.

2011. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
nem mindenki* művész
2011. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kétféle művészet van: öncélú, és a befogadónak szóló.

Előbbinél azt csinálsz, ami neked tetszik, amitől jól érzed magad.

Az utóbbit viszont a közönségnek szánod, tehát úgy kell megcsinálni, hogy értsék. Ha nem értik, akkor nem ők a h.ülyék... Persze vannak olyan festmények is, amik nem rejtenek mélyebb mondanivalót, csak simán szépek, jó rájuk nézni. Ez sem gond. Ami viszont ronda is, és érthetetlen is, az nem művészet.

2011. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De egy dolgot leszögezek: nem vagyok művész. Számomra egy művésznek azok számítanak, akik sok tapasztalattal rendelkeznek, szeretik, amit csinálnak és elismerik őket(lehet, hogy nem abban az időben, de akár halála után tekintik őt valakinek). Nekem -szerencsére- hiányzik a tapasztalat, mert túl fiatal vagyok. Én csak egy gyerek vagyok, aki szeret rajzolni, néhányan ha látják, megdicsérik.

2011. ápr. 5. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!