Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jobban fogok majd tudni...

Jobban fogok majd tudni portrét rajzolni ha képről rajzolok, a gyakorlás segít?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon sokat segít ha eleinte másolsz valamit és az idő során folyamatosan kialakul az arányérzeted. Sok szerencsét :)!
2011. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Igen, a gyakorlás segít. Erre való.

Én művészeti suliba járok. Sosem rajzolunk képről. (Max házinak) Gipszfejet szerezz vagy ültesd le anyukádat, ismerőseidet magad elé. Nem árt beszerezni egy Barcsay Jenő könyvet. (Vagy valamilyen rajzolással kapcsolatos könyvet) Abból sokat lehet tanulni. Nagy, sárga és elég drága. De megéri.

2011. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat és a tanácsokat:)))
2011. aug. 17. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

13:39 azt hiszi most már ő a művészet szakértője mert egy nyomi kis rajzsuliba jár


amúgy a kérdésre válaszolva akármit lehet másolgatni egy üveget virágot házat stb... a gyakorlás mindig segít

2011. aug. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utcsónak: Jó indulattal írta, jót is írt, nem kellene beleugatni.


Lényegében mindent elmondtak. Ha másolsz(legyen az képről vagy élő modellről), jobban tudsz majd rajzolni. Annyit megjegyeznék, képről nehezebb, de nem garantált, hogy úgy fogsz rajzolni, mintha valódi, térbeli fejekről másolnál.


Mindenesetre demonstrálom, egy év alatt mennyit lehet fejlődni, ha képről másolsz portrét(ezek az én rajzaim, bocs a reklámért, de nincs kedvem másoknak a munkáit előkeresni:D) :


1. évvel ezelőtt:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kb. mostanság:

[link]

[link]

[link]


Na a lényeg, a lényeg, hogy látszik a változás. Ezek mind képről vannak másolva. Annyit hozzá tennék azért,hogy én is egy ilyen "művész képzőbe" járok, és rátolt az is a tudásomra, de nem portré terén.,hanem tónusértékek,kompozíció,ceruzahasználat meg hasonlók.

Asszem ennyi, remélem segítettem.

Üdv.: 16/F grafikus tanonc

2011. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlás nagyon sokat segít.


Én kb olyan szinten voltam rajzból mindig is, h pálcikaembernél nem tudtam többet rajzolni (és nem is akartam), de ahol szakmát tanultam, ott heti 10-12 óra rajzunk volt. Az alapoknál kezdtük, kockákat rajzoltunk először, meg edényeket...hogy valamennyire lássa az ember a formákat, a teret, a perspektívát. Aztán elkezdtünk rajzolni portrét, modellel, persze az elején megtanultuk a harmadolós, felezős technikát, aztán külön lerajzoltuk a szemet, orrot, szájat...aztán összeállt a portré, méregettünk, tónusoztunk, ilyenek.


Két évig tanultam így, most már tűrhetően tudok rajzolni, mármint a két évvel ezelőtti rajzaimhoz képest zseni vagyok, de lássuk be nem Picasso. És ez rengeteg gyakorlással ment csak, tehát rá kell álljon az agyad, a kezed.


Én azért örülök, h már nem kell rajzolnom, mert nem igazán volt hozzá tehetségem, de neked kitartást kívánok. :)

2011. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok "művészeti iskolás", csak egy egyszerű rajztanár, és én is azt mondom, amit az előttem szólók, különösem a fölöttem levő hozzászólást tartom nagyon hasznosnak!

Én általánosban a hetedikesekkel szoktam egy kicsit portrézni, meg aztán utána fölfele minden évben újra porondra kerül! Nagyon fontos, hogy megtanuld az emberi arc arányait, utána lehet a részletekkel foglalkozni, és persze a technikával is. És bizony ugyancsak nagyon fontos a gyakorlás, de ne egyedül barkácsolj, valakit kérj meg a korrektúrára(olyasvalakire gondolok, aki tanult ilyesmit)! Nagyon jó a Barcsay könyv, bár az lehet, hogy egy kezdőnek túl komoly, viszont jó szívvel ajánlom Szúnyoghy András tanár úr könyveit, például a Portré- és kézrajzolást, vagy a Rajz ABC-t!

2011. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!