Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kell gobelint varrni?...

Hogy kell gobelint varrni? Hány szálas fonalból? Szimplán vagy duplán kell fogni? A nagy lyukakba kell beölteni?

Figyelt kérdés
Már megvettem a mintát, meg mindent, de valahogy nem akar összejönni...
2008. márc. 7. 12:44
 1/2 anonim válasza:
100%

Nem vagyok nagy szakértő. Eddig 2,5-et varrtam ki. Én a boltban ahol vettem kérdeztem meg hogy kell,mert egy ismerősöm sem tudta.

A nagy lyukba kell ölteni majd átlósan a másikba

Ha jól emlékszem 6szállal kell csinálni(nekem ezt ajánlották) és úgy mondták,hogy 3szálat fogjak meg,hajtsam félbe és úgy legyen hat. Aztán befűzöm a "szálas"végét (tehát nem ahol meg van hajtva) a tűbe és úgy kezdem el,hogy mikor a kép első nagy lyukán húzom át a tűt akkor a másik nagyon visszadugva átbújtatni a kis hurkon (ahol hajtva van a szál). Így nem kell csomózni,mert állítólag az az igazi,ha nincs csomó rajta.

Remélem érthető volt, ennyi a "tudományom"

2008. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én azért nem kérdeztem a boltban, mert azt hittem, hogy pofon egyszerű az egész (a keresztszemes pl. rögtön ment). Én eddig 6*2 szállal csináltam, és tele van csomóval a hátulja. A minta meg nem akar összejönni, mindig máshol lehet ölteni, mint ahogy a rajz mutatná. Szóval marha ronda. Legközelebb kipróbálom, amit Te írtál, de most már késő (ha lesz legközelebb)...
2008. márc. 10. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!