Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi volt Herkules 12 próbája...

Mi volt Herkules 12 próbája pontosan?

Figyelt kérdés

Kerestem már mindenhol de egyszerűen nem találom :(


Köszi előre is


2011. okt. 11. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az első feladata az volt, hogy ölje meg a nemeai oroszlánt, ami az egész vidéket rettegésben tartotta, mivel kétszer akkora volt, mint a többi oroszlán és bőrén nem hatoltak át a nyilak.

2. A második munkája az volt, hogy le kellett győznie a lernéi víziszörnyet, a kilencfejű Hidrát, (más formában Hüdrát). A szörny az argoliszi Lerna város melletti mocsárban élt, és az egész környéket pusztulással fenyegette, embereket és állatokat egyaránt pusztította és a közelben élők nem tudtak mit tenni ellene.

4. A harmadik feladata az volt, hogy élve befogja Artemisz istennő kerüneiában (Akhaia és Arkadia határán) élő aranyszarvú és rézlábú szarvasünőjét.

4.Negyedik feladataként el kellett fognia az erümanthoszi vadkant. A vadkan Phóphisz város környékét tartotta rettegésben és hatalmas agyarai halált hoztak emberre és állatra egyaránt.

5. Az ötödik feladatában ki kellett takarítania Augeiász istállóját egy nap alatt. Augeiásznak hatalmas csordája volt, istállóját pedig úgy elborította a szenny és a mocsok, hogy ennek „emlékét” ma szállóige őrzi.

6. Hatodik munkájaként azt kapta, hogy ölje meg a sztümphaloszi húsevő madarakat. Nevüket onnan kapták, hogy Arkádiában, a sztümphaloszi tavak környékén éltek és nagy pusztulást hoztak a vidékre. Tollaik és karmaik is kemény rézből voltak, s tollaikat úgy lőtték ki a földre mint a puskagolyót.

7. A hetedik próbája a vad krétai bika megszelídítése volt, ami Minósz királytól szökött meg.

8. Nyolcadik feladatában meg kellett szereznie a trák Diomédész emberevő lovait.

9. A kilencedik munkája az volt, hogy meg kellett szereznie Hippolüté, az amazonok királynőjének az övét. Noha a királynő hosszú tárgyalások után hajlandó lett volna odaadni Héraklésznak az övet, de Héra felbujtotta az amazonokat, hogy a hős el akarja venni tőlük királynőjüket, így csak kemény küzdelem során sikerült megszereznie az övet.

10. Tizedik munkájaként el kellett hoznia a mükénéi udvarba a szörny Gerüón bíborszínű marhacsordáját.

11. Tizenegyedik feladatában meg kellett szereznie a Heszperiszek aranyalmáit, amelyet Ladón, a sárkány őrzött.

12. Tizenkettedik munkája pedig az volt, hogy fegyver nélkül hozza fel az alvilágból a háromfejű kutyát, a Kerberoszt. Héraklész megragadta az alvilág őrzőjének két fejét, és addig szorongatta, míg a harmadik fej is megadta magát.


Egyébként én beírtam Google-ba és első találat wikipédia volt, onnan másoltam be ezeket. Szerintem nem igazán törted magad azért, hogy megtaláld. De nem gond, így legalább én is tudok már ezekről pontosabb infókat.

Ha esetleg érdekel a link: [link] 17L

2011. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.


Én is láttam ezt az oldalt, csak nem tudtam, hogy Héraklész= Hercules... köszi szépen még 1* :D

2011. okt. 11. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
13. Legyőzte Anteuszt, Gaia fiát egy kis trükkel de nézzetek utána. Az asztrológia egyik görög szemléletű tanmeséjével állunk szemben...
2012. okt. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!