Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mutatnál olyan képet (rajz,...

Mutatnál olyan képet (rajz, festmény), ami nem giccses, nem absztrakt, nem tanulmány és van mondanivalója?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 10:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%

Álomszép!

[link]

(elején reklám van, de hát na...)

2011. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

René Magritte "La trahison des images" ("A képek árulása") c. képe:


[link]


A felirat jelentése: Ez nem egy pipa.


Az egész egy paradoxon.

2011. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A Margritte képet ismertem. :)

Elsőnek, az sajnos giccs, mondanivaló nélkül.

2011. okt. 19. 11:54
 4/21 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, keress magadnak olyan képeket, ami megfelel az elvárásaidnak... honnan tudjuk, kinek mit jelent a giccs? Én a második válaszoló által linkelt fajtákat nem szeretem, bár némelyik valóban szellemes. Azokat imádom, és szépnek tartom, ami szerinted már giccs. Pl. a mesebeli téli tájképek a kedvenceim, egy kis falucskával, házikóval, hóval, mint pl. ez: [link]

Szoktam is készíteni hasonlókat, nagyon szeretem a téli időszakot :) De a fényképeket is, csak legyen benne valami különleges, egy szép táj, egy szép épület, érdekes perspektíva, stb.

Nagyon szeretem Van Gogh képeit, de pl. Picasso "műveit" nem... olyat bárki tud készíteni véleményem szerint. Dalít is csak azért szeretem, mert a színekkel nagyon jól bánt, de agyament ötletei voltak... az első válaszoló által linkelt kép elkszítésére nem alkalmas bárki, és sokat kell tanulni. Bár mondanivalója valóban nem sok, de nem is azért szeretem ezeket: az idilli képek jelentenek számomra szépséget. Szeretem a furcsa, sötét képeket, fantasy képeket, élethű rajzokat és festményeket is. Számomra ezek jelentik a művészetet, nem az, hogy megjelenítünk egy pipát, és odaírjuk, hogy az nem pipa. Bár a mnodanivalóját tökéletesen értem, én ezt nem tartom igazán művészetnek. Ízlések és pofonok.

2011. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Most mit kell megsértődni?

Én is szeretem a giccses képeket, sőt, amiket rajzolok, azok is olyanok. Azért tettem fel itt a kérdést, mert kerestem, de nem találtam olyat.

Belenéztem olyan galériákba, mint a Deviantart, de ott is a többség giccs.

2011. okt. 19. 12:33
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Én nem sértődtem meg, csupán közöltem, hogy mindenki számára mást jelent a giccs.
2011. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Gondolom,a leírásod alapján hogy az expresszionista jellegű képeket szereted, bár nem értem ezt a giccs dolgot. Ha linkelsz nekem egy képet, amit nem tartasz giccsesnek, akkor talán tudni fogjuk miből induljunk ki.

Ennek a fotónak a címe "királyi játékok", ami szerintem sokat elárul a mondanivalójából

[link]

2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert én már mindenben a giccset látom. (Az őrület első jele ;)). És szeretem a giccs egyes formáit, lásd manga képek, tájképek.


A belinkelt fotó tényleg nagyon jól érthető. A Deviantarton főleg a fotóknak van mondanivalójuk, de nekem inkább rajz vagy festmény kéne.

2011. okt. 19. 15:11
 9/21 anonim ***** válasza:

Azért ha a bizonytalanságodat el akarod oszlatni, menj be a Magyar Nemzeti Galériába. Vagy a Szépművészeti Múzeumba.

Vagy még sok más ilyen helyre.


Sixtus kápolnában Michelangelo Utolsó ítélete mindent elmond, amit a kor abban az időben erről mondhatott.

A Szent Péter bazilikában lévő "Piéta" szobra pedig az anyai fájdalmat fogalmazza meg. Kíváncsi lennék arra az emberre, aki hozzá tudna tenni még valamit.

2011. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kortárs kép érdekelne, de köszi.
2011. okt. 19. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!