Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Realizmus, realista festők....

Realizmus, realista festők. Oldal vagy képek?

Figyelt kérdés

Egy rajzversenyre készülök. És a realizmus a téma a 19.század. Egy realista festőtől kell egy képet lerajzolnom és tehát már vagy száz oldalt végig néztem és nem találtam semmi olyan realista festőt. És persze az évek is kellenek Munkácsy Mihály képeiről.

Ezek a képek évei kellene hogy mikor festette:

Árviz, Zongoralecke, Milton, Mozart, Anya gyermekével, Anyai boldogság, Búsuló betyár.

Előre köszi a válaszokat. Sürgős lenne.


2011. okt. 27. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A Híres festők sorozatból ezeket találtam:


Árvíz (Árvízi jelenet) - 1867, olaj vászon, 102×143 cm


Milton - 1878, olaj vászon, 98×122 cm


Anya gyermekével (Krisztus Pilátus előtt c. képéhez tanulmány) - 1880, olaj fa 64,5×52 cm


Anya gyermekével (Zálogház c. képéhez tanulmány) - 1873, olaj fa 92×72 cm


A baba látogatói (témája és beállítása hasonló az Anyai boldogság c. képéhez) - 1879, olaj fa 110×149,5 cm

2011. okt. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen....ugyanis jövő hét szerdáig kellenek ezek és hát eddig csak félig vagyok, mert még kell egy rajz is egy realista festőtől. Tudsz valami olyat ami könnyű és szép?
2011. okt. 28. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi a könnyű neked, azt nem tudom. De hát szinte bármelyik festményhez találhatsz szén, vagy tus vázlatokat.


Itt egy önarckép Munkácsytól

[link]


Ez Millet rajza:

[link]


Courbet önarcképe:

[link]

2011. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, hát szerinted 13 éves vagyok, nem azt mondom, hogy nem tudok rajzolni igen is tudok csak hát nem olyan profin
2011. okt. 28. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!