Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért hiányzik a Szfinx orra?

Miért hiányzik a Szfinx orra?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
77%
Úgy tudom,valamelyik katonai egység hadgyakorlaton használta tüzérségi céltáblának.Az időpontot nem tudom,de gondolom még a 20.század előtt lehetett,amikor még nem nagyon foglalkoztak a műemlékvédelemmel.Ha igaz,akkor nagyon barbár cselekedet volt,napjainkban ilyen nem történhet meg,remélem.
2012. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Elvitte a Köjál.
2012. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Nem tetszett Napóleon császárnak, hogy gúnyosan mosolyog, mert magára vette a vélt mosolyt.
2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem Napóleon seregei használták célpontnak!

Sokági így tartották, de az újabb kutatások szerint Napóleon odaérkezése előtt már legalább 50 évvel nem volt orra a Szfinxnek.

Egész pontosan nem lehet tudni, hogy mi történt vele! A legvalószínűbb elmélet az, hogy az oszmánok és mamelukok összecsapásai során sérült meg!

2012. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Ezért is érdemes volt felkelni!

(én még Napóleonról tanultam)

2012. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt a Napóleonos sztorit mesélte a British Museumban a biztonsági őr :D De akkor ezek szerint ő is rosszul tudta :)
2012. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen a bizti őr is rosszul tudta. Már ha az elmúlt két évben jártál ott.


Sokáig az volt az általánosan elfogadott vélekedés, hogy az 1798-as hadjárat során Napóleon seregi hadgyakorlatoztak és céltáblának használták a Szfinxet.

(Amúgy nem csak a Napóleoni seregeket vádolták ezzel hanem többek között például a Nácikat is, hiába volt 1886-ból való orrnéküli fénykép a szfinxről mégis ezrek állítják a mai napig, hogy a Nácik lőttek szét.)


Na de a lényeg.

Előkerült egy olyan rajz 1737-ből ami orr nélkül ábrázolja a Szfinxet. Valamint egy korabeli utazó a feljegyzéseiben is orr nélküliként írja le 1767-ben. Napóleon pedig csak 1798-ban járt arra felé:) Tehát ez ügyben ártatlan:)


Egyébként nem csak a British múzeumos fickó mondta rosszul. A legtöbb egyiptomi idegenvezető a mai napig a Napóleonos stroyt meséli.

2012. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

'Ezért is érdemes volt felkelni!'

ne vedd sértésnek , mert nem annak, nem gúnynak szántam.

(Tényleg meglepett )

2012. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!