Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől művész a művész?

Mitől művész a művész?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 10:57
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%
Szerintem egyszerűen más szemmel látja a világot, és van elég tehetsége ahhoz, hogy másoknak is megmutassa olyannak, amilyennek ő érzékeli.
2012. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy mások annak tartják.
2012. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
hogy alkot
2012. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Attól müvész a müvész hogyan tudja magát eladni a szinpadon. lényegében a müvész egy áru cikk. Ő próbálja saját magát olyan helyzetbe hozni, hogy a közönség meg vegye.
2012. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 balkalolka ***** válasza:
77%
Példa: ha van fényképezőgéped már fotós vagy, ha kapcsolataid is vannak mellé akkor fotográfus, ha pedig a kapcsolataid kellően mélyek politikai-gazdasági vonalon akkor fotóművész. Utóbbi esetben vásárolhatsz magadnak hangzatos címeket, díjakat, kiállításokat, persze ekkorra már pontosan tudod hogy mennyi lét kell visszacsorgatni a zsebekbe ahonnan a pénz egy része az épp aktuális kormány pártkasszájába kerül. Ez a megélhetési művész. A nem megélhetési művész Magyarországon életképtelen, figyeld meg jól mielőtt éhenhal mert ritka és kivesző állatfaj.
2012. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Művész az hivatalosan,aki megszerzi a címet. Jellemzően megfelelő iskolát elvégezve művész leszel. Pl iparművészetit elvégzed ,akkor iparművész leszel.

Az emberek viszont nem így gondolkodnak. Többféle közönség létezik. Van,akit a szabályok merev betartása érdekel , van akinek az számít,hogy mindig valami újat lásson , van aki csak a szépet keresi stb.. Szerintem művész az,aki átlag feletti módon képes műalkotásokat létrehozni. Az,hogy mennyire kell ,hogy látszódjon az egyénisége a műalkotáson már nehezebb kérdés. Pl egy goblein készítőnél maximum annyit látsz,hogy mennyire kitartó ,mert nem ő hozta létre a kompozíciót,nem ő választotta a színeket , bár elvileg ilyen is lehet. Vannak festők is,akik nem adják képeikhez saját személyiségüket,de mégis művészek.

2012. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Átgondolván a dolgot inkább átlag feletti dolgon csinál valamit. Mert ugyebár nem kell hogy az eredmény műalkotás legyen. Lehet az mozgás ,zene stb..
2012. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ma 10:30


Sajnos ez igaz. Képzőművészet, irodalom, zene... minden téren.

2012. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 10:13-ra gondoltam, természetesen.
2012. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
"egyszerűen más szemmel látja a világot".. ez valahol igaz egy művészre, másrészt viszont hülye megfogalmazás, mert mihez képest másképp...ahány ember, annyiféleképpen látjuk a világot, ilyen alapon tehát mindenkit művésznek lehetne nevezni. Mindenki sajátosan látja a világot, de az a művész aki a világszemléletét vagy érzelmeit úgy tudja átadni ill. közvetíteni az emberek felé egy festmény, írás vagy bármilyen produkció által, hogy abba a többi ember is beletudja képzelni magát és maximálisan átérzi..na és ez az, ami nincs meg mindenkiben. A tehetség és képesség arra hogy közvetítse akár a legmélyebb érzelmeit is. Mert igazi katartikus hatást csak így lehet elérni, szerintem. és ettől lesz egy művész jó művész és hiteles. Magyarul, végső soron ,szerintem erre születni kell:)
2012. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!