Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek hogyan tudja az...

Szerintetek hogyan tudja az ember magáról megállapítani, hogy tehetséges? (Tehát nem mások véleményéből. ) Képes rá?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindenki tehetséges, a tehetség mértéke attól függ, mennyire hiszi magát az adott személy tehetségesnek és, hogy a környezete hogyan reagál erre.


példa:

Te holnap kijelentenéd, hogy űrhajós/filmsztár/tudós vagy, mi lenne erre a környezeted reakciója? Nyilvánvalóan ez: "Ó tényleg, valóban ezt hiszed magadról? Majd letöröm a lelkesedésed és elérem, hogy tök idiótának érezd magad, amiért ilyen ostobaságokra gondoltál".

A környezetedben élő emberek reakciója azért ez, mert ők sem hisznek magukban és nem hiszik magukat tehetségesnek.

Na és mi történne, ha képes lennél kizárni a környezeted véleményét, megtartanád a terveidet magadban, sőt megállapítanád magadról hogy tehetséges vagy x dologban és nem kérkednél vele? Szisztematikusan elérnéd a kívánt célt és kellő motivációval kellő mennyiségű energiát fektetnél bele, ami meghozná a gyümölcsét.

2012. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Onnan,hogy látja gyorsabban képes haladni az adott témában ,mint a többiek.
2012. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, miben. Az irodalomban pl. ez egyszerű: nagyon sokat kell olvasni, és akinek van ízlése és már sokat olvasott, az össze tudja hasonlítani a saját műveit a klasszikusokkal, és többnyire jól meg tudja ítélni, hogy ő maga milyen súlycsoportba tartozik.
2012. jún. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nincs ennél egyszerűbb. Ugyanakkor igen bonyolult. Kifejtem: ismerned kell hozzá önmagad. Ha ez megvan és úgy gondolod, hogy tehetséges vagy valamiben, akkor adott dologban valóban az vagy a te nézőpontodból. Itt most ugye a kérdés viszont, hogy mások szerint tehetségesnek lenni nem ugyanaz. Azt, hogy mások szerint tehetséges vagy-e, csak mások véleményéből tudod megállapítani, másképp egyszerűen nem lehetséges.
2012. jún. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Itt most ugye a kérdés viszont"

javítás: Itt most ugye a probléma

2012. jún. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
képes, ha őszinte magához. csalhatatlanul megérzi, jól csinált-e valamit v csak középszerűen. (minden a mások tükrében dől el, hiába hisszük, h nem. egész énképünk a világ hozzánk való viszonyra épül, kisgyerekkorunk óta.) és a rajtunk kívül álló mások is, hiába szépítik, a metakommunikáció nem csal: érezhető, ha tényleg tetszett, v csak kedvesek akarnak lenni.
2012. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és első hozzászóló, nem értek Veled egyet, mert én kijelenthetem, hogy fizikából vagyok nagyon ügyes, és lehet, hogy tényleg tök hülye vagyok hozzá. Mert vannak ilyen emberek. Sokan azt hiszik, mitlen jók valamiben. És nekik a külvilág mindegy, tekintve, hogy nem veszik észre, vagy nem fogadják el, esetleg azt hiszik, tetszik, amit csinálnak.
2012. jún. 3. 19:39
 8/18 A kérdező kommentje:
*milyen
2012. jún. 3. 19:39
 9/18 anonim ***** válasza:
A # 2 válaszolót még kiegészíteném azzal, hogy az adott témában (jóval) színvonalasabb - kimagaslóbb eredményt tudsz elérni (és persze kisebb erőfeszítéssel is) mint az átlag.
2012. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát, a gyorsaság valóban lehet, de a kérdés épp arra irányul, honnan tudom, hogy színvonalasabb.
2012. jún. 6. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!