Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könnyebb hegedűn megtanulni...

Könnyebb hegedűn megtanulni játszani hogyha már tudsz gitározni? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

#zene #gitár #hangszer #hegedű #zenélni tanulás
2012. jún. 23. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Könnyebben fogod tudni lefogni a húrokat, mert az a mozgás már a kezedben van. Viszont nehéz lesz az érintők hiánya miatt, nagyon jó hallás kell hozzá.
2012. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hegedűn a legnehezebb megtanulni játszani.Inkább fordítva lenne igaz: gitározni biztosan könnyebb megtanulni hegedű után. Kegyetlen jó hallás kell hozzá, tartás, vonótechnika...stb .Nincsenek támpontok, csak a füledre hagyatkozhatsz.Fekvésváltásnál előre kell tudnod,hova ugrasz, melyik hangra, előre kell hallanod a hangot és azt pontosan el is kell/ene/ találnod./"belső" hallás/

Yehudi Menuhin mondta: hegedűn nem lehet tisztán játszani.A "tisztaság" azon múlik,ki milyen gyorsan tudja korrigálni.

2012. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy könnyebb volna.

Én négy évig hegedültem, mielőtt gitározni kezdtem és fordítva könnyebb, tehát aki hegedült, annak könnyebb gitározni.

De a hegedűn az első évben nem is játszottunk, csak az alapvető tartást, fogásokat, mozgásokat gyakoroltuk szinte.

Teljesen más kéztartás, más technikák. Talán annyiban segít, hogy ha már van némi zenélés valaki mögött, jobban össze tudja hangolni a két kéz mozgását és a zenei alapokkal jobban tisztában van, a hallása kicsit edzettebb.

2012. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is 4 évig hegedültem, utána hobbiszinten gitároztam.

A gitárban ezerszer könnyebb az, hogy csak lefogom és ott van a hang, a hegedűn nekem kell megtalálni a hangot. Ez fordítva lehet még nehezebb mintha "húrszűz" lennél, mert a gitárnál megszokja az ember hogy nem kell keresni.

Én első évben is hegedültem, igaz, csak a fogástáblázatot, skálákat gyakoroltuk és egyszerűbb műveket.

2012. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Igen egyértelműen könnyebb. Azért mert már játszol hangszeren ráadásul húroson és emiatt már jobban benne vagy ezekben a dolgokban, mint aki semmilyen hangszeren sem játszik. Tisztább a kép és nem homály minden. A zeneelméletet is tudod már egy szinten gondolom. A kezeid is "edzettebbek" már a húrokra, jobb az összhang köztük, valószínűleg a hallásod is kicsit fejlettebb már, ami igen hasznos hegedűnél. Úgymond az agyad jobban rávan állva és felkészültebb hozzá, hogy egy új hangszert megtanuljon, mint akinek semmi előzetes tapasztalata nincs.
2012. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 boboooka válasza:
én 8éve hegedülök,és most akarok elkezdeni gitározni majd.. többen mondták, hogy 1000x könnyebb lesz.
2012. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is 8 éve hegedulok és amikor kezembe fogtam a gitárt akor nyagon konnyu volt 3! gitárlecke után már megy a legtobb akkord lefogása.Mondjuk én elggé zenés vagyok(plusz még játszom fuvolán,zongorán)Úgyhogy lehet hogy ez csak nálam van így de s hegedu után már midnen konnyunek tunik.:D
2013. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egylátalán nem könnyebb.. max annyival hogy már tudni fogsz kottát olvasni meg kicsit jobban ismered a hangokat.
2013. júl. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!