Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről? Nagyon...

Mit gondoltok erről? Nagyon "nyálas", meg összeszedetlen, vagy érthető, amit "közölni akartam"?

Figyelt kérdés

Pillanatok műve. Sosem tudhatod, hogy pontosan mikor jön el az a fordulat, mikor a fullasztó vakító meleget egy pillanat alatt váltja fel a vihar zöld, zavaros illata. Ez az isteni, isteni illat már figyelmeztethetne, de alig érezni, mert megzavar a napsütés, a rovarzümmögés. És akkor egyszer csak, egyik pillanatról a másikra -vagy talán hosszabb idő műve, de már csak akkor érzékeljük, mikor már számottevő - elöntik az eget a szürkés, ólomszínű felhők. A szél apránként tombolni kezd és ezerszeresére erősíti ezt a bódító, friss, jósló illatot. Nincs is rá szó, olyannyira kifejezhetetlen a természetnek ez az arca.

Ilyenkor nincs választásom: a levegő hív, parancsol; muszáj kimennem, mert valami húz, egyre erősebben.

És akkor, ott a szélben, a vihar előjátékában egyszer csak megérzem Azt a valamit, ami semmissé tesz minden gondot, minden örömöt, eltörli a világot, megszünteti az időt; és ebben a "valamiben" nem létezik más, csak az Egyensúly. Érzem, ahogy a belsőm, a lelkem, a lényem feltámad, és kavarog, majd megszűnik a fal, mely elválasztja egymástól a két hatalmas ellentétet: a világot körülvevő energiát és engem. Megszűnik a bőröm, mely óvja e két megfoghatatlan dolgot az összecsapástól. Úgy érzem leolvad rólam, mert minden kiegyenlítődik, eggyé válok a viharral, teljesen befogadom őt, és ő is befogad engem.

És megszűnik létezni minden érzés. Nincs más, csak az öntudatlan tombolás, mely a lényemmel egyesült szél képében végigszalad megdermedt, üres testemen.

Nincsenek gondolatok, nincsenek, egészen addig, míg erőszakkal ki nem szakítom magamat ebből az állapotból, s a "fal" újraképződik, a világ lassanként visszaszivárog tudatomban, és már nem lesz más a szél, mint a levegő felszínnel párhuzamos mozgása...


2012. jún. 27. 21:49
 1/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem nyálas!


Ezt én már átéltem néhányszor és nem csak viharral,de "papírra" még sosem vetettem!

Egyébként ha irodalmi szempontból érdekel a véleményem,szépen megfogalmaztad,átérezhető leírás!

2012. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elolvastad! Nyilván nicns tényleges irodalmi értéke, csak próbálgatom a szárnyaimat, sokszor nem tudom megfogalmazni, amit érzek, és ezért ezt próbálgatom mostanában... =)
2012. jún. 27. 22:28
 3/7 Pietrosol ***** válasza:
Hogyne lenne irodalmi értéke,"jósló illat",-zseniális!
2012. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy tetszett! :$
2012. jún. 27. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Basszus láttam magam előtt a vihart! Ott voltam, láttam, és éreztem, miközben ezt olvastam. És még mindig érzem azt az illatot :)
2012. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sok. De ettől függetlenül rendben van.
2012. júl. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az önkifejezés/önmegvalósítás egy nagyon fontos dolog. Szerintem blogot kellene írnod. Sokmindenkinek hasznos lehetne. Helyettük fogalmazhatnád meg a még általuk sem kimondott belső érzéseket, összefüggéseket. Mindenképp hasznos a tevékenységed, tedd közzé.
2012. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!