Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megfilmesítéshez keresek kis...

Megfilmesítéshez keresek kis rövid sztorikat, történeteket. Tudtok olyan weboldalt ahol ilyeneket találhatok?

Figyelt kérdés

Tanulságos, szórakoztató vagy épp drámai, meghökkentő rövid sztorikat, meséket, megtörtént vagy kitalált történeteket keresek, amikből kisjátékfilmet szeretnék csinálni.


Leginkább ezek a műfajok érdekelnek: dráma, sci-fi, fantasy.

Idáig hiába kerestem google-ön nem nagyon találtam olyan oldalt, ahol sok színvonalas, érdekes olvasmányt találtam volna, ezért kérdezlek meg benneteket.



2012. júl. 3. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Híresebb írók novelláit érdemes keresni. Fantasy-ban például Andrzej Sapkowski, sci-fi-ben Isaac Asimov, akivel első körben érdemes megismerkedni.
2012. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jogvédett anyagok helyett inkább szabadon felhasználható sztorikat keresek, illetve olyanokat akiknek a szerzőjét elérhetem és engedélyt tudok kérni a megfilmesítésre.

Így elkerülhetném az esetleges későbbi jogi vitákat.

2012. júl. 3. 19:15
 3/6 Zenon ***** válasza:

Hello!


Nekem vannak forgatókönyv ötleteim fantasy és sci-fi

műfajban, érdekel a filmkészítés, de nem értek a technikai háttérhez, azonban vannak ötleteim a forgatókönyv menete és a színészi megvalósitás kapcsolatában.Érdekel a rendezés,

a háttérből való navigáció, amely segíti a szinészek megfelelő reakcióit a jelenetek során stb.


Ha érdekelne a dolog, szívesen megosztok veled pár történet sűrített cselekményét.


E-mail: vigília77@gmail.com


Üdv!

2012. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Ha még él a felhívás, akkor ajánlanék erre a célra egy megfelelő történetet, amit ketten írunk. A Fantasy és love sztorik közé lehetne besorolni,de találhatóak benne drámai részek is.Arra gondoltunk,hogy megpróbálkozunk ezzel,hiszen jó érzés lehet az ember írását viszont látni a képernyőn.


Ha esteleg érdekelne az ügy, itt a blog címe: [link]


E-mail: fantasystory@citromail.hu

2012. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A felhívás tekinthető örök érvényűnek, szóval bármikor bármilyen sztorit vagy történetet szívesen várok. :)
2012. júl. 18. 01:14
 6/6 anonim ***** válasza:
A mátranováki fanyűvő jeti. Itt rengeteg igaz, vagy kitalált történet van: [link]
2012. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!