Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a verseimről?

Mi a véleményetek a verseimről?

Figyelt kérdés

Nélküle


Nélküle már nem élet az élet,

álmaimban üldözni fognak s ettől félek.

Futok rosszul kivilágított utcánkban,

s nincs áram házamban.

Futok mert elkap a veszedelem,

mi én vagyok,

Futok mert elkap az érzelem,

és félek hogy meghalok.


Ragaszkodok hozzá,

de tudom örökre elvesztettem őt.

Érzem most már pokoli hőt,

oda vagyok való.


Már nem tudok


Már nem tudok sírni,

sem nevetni.

Megmerevedtem,

mert barátom elvesztettem.

Szerelmet ő nem akart,

de tudom hogy ő barátnak tart.


Már nem tudok írni ,

s nem tudok inni se enni.

Az érzelmeimben,

örökre eltévedtem.

Sosem kell fel számomra nap,

s testem simogatásra is meghal.


Már nem tudok sírni,

sem nevetni.

Megmerevedtem,

mert barátom elvesztettem.

Szerelmet ő nem akart,

de tudom hogy ő barátnak tart.


2012. júl. 5. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom,hogy rosszak,inkább közhelyesek.Bár sok minden függ attól,hogy hány éves vagy,mióta írsz verseket,mert ha mondjuk ez az első próbálozásod és ~20 éves alatt vagy akkor azt mondom,folytasd nyugodtan! Fejlődhetsz még.

DE!

A mondanivalód elég általános,nem egyedi.Szerintem a tehetség onnét kezdődik,ha valami olyat is tudsz mutatni,amit más nem írt még le vagy nem ilyen formában.

2012. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jó lett bár az utolsó versszak(az ismétlés) nem kellene oda szerintem.
2012. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Semmilyen művészi eszköz nincs benne...hasonlat, metafora stb...Illetve egy van:a veszedelem,

mi én vagyok,

Ha páros rímet használsz és ilyen egyértelmű az egész alkotás, figyelj a szótagszámra, hogy minedn sorban legyen ugyanakkora, jobban fog hasonlítani egy romantikában írott versre (Petőfi, Arany, Eminescu stb).

Az egyik legnagyobb probléma amúgy szeritnem az, hogy a vers mondanivalója (ami legyünk őszinték nagyon közhelyes, a megfogalmazásról nem is beszélve) unalmas. Próbálj meg állapot verset írni, lehet könnyebb lesz elsőre, és jobb is ennél.

A második nagy probléma, hogy a vers az egyszerű rímen alapszik, a mondanivaló is azszerint, hogy passzoljon az előző sor végéhez. Fordítva csináld! Ne a rím szabja meg a vers mondanivalóját. Inkább írd le egyszer összevissza, kuszán egy papírra azt amit versbe akarsz szedni, vigyázva, hogy a mondanivaló eljusson A-ból B-be, utána pedig alakíts hozzá formát.

UI: Remélem nem haragszol az okításért, csak segíteni szeretnék.

De csak bátran írj tovább, majd csak alakulni fog. Az első és legfontosabb amúgy, hogy legyen ihlet!!

2012. júl. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!