Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az építészet képzőművészeti ág?

Az építészet képzőművészeti ág?

Figyelt kérdés

ma írtunk művtöri dolgozatot, és csoportosítani kellett fogalmakat művészeti és képzőművészeti csoportokba. én az építészetet a sima művészethez írtam, mert az szerintem nem képzőműv. viszont a tanárom azt mondta, hogy az igen is képzőművészet, viszont a wikipédián is az van, hogy az nem képzőművészet+ a képzőművészeti egyetemen sincs építészet, vagy építőművészet szak(a momen van, de az iparművészeti ugye...)


NOS?:)



#művészet #iparművészet #képzművészet
2012. okt. 5. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az építészet elsősorban mérnöki, tehát műszaki szakma, és azon belül lehet művészi szinten művelni. Nem kimondottan művészet, csak sokan művészi szintre emelték.


A képzőművészet szerintem az olyan, ami kézzel fogható, tisztán művészeti alkotásokat hoz létre. (Festészet, szobrászat, kerámia, tehát nem zene, előadóművészet, stb.) Ilyen értelemben az építészet is lehetne az, de az alapvetően nem művészi alkotás, "csak" művészi értékkel bír(-hat). Az iparművészet ilyen szempontból határeset.

2012. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Retekszisz ***** válasza:
100%
Max. iparművészet, de semmiképp sem képzőművészet.
2012. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!