Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vettem egy "Martinez MTC-080-P...

Vettem egy "Martinez MTC-080-P" típusú gitárt az egyik ismerősömtől. Csupa fém húrok vannak rajta alapból, de a neten mindenhol nylon húrral álulják. Ha elviszem felhúroztatni, nem lesz baja a fém húroktól?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek a gitárok nem valószínű, hogy sokáig bírják deformáció nélkül az acél húrokat.

Én max a g húrt szoktam tromosra cserélni, mert lágyabb, többet bír és nyújtható is.

De kérdezd meg a profit, ha van benne merevítés, akkor talán.

Miért nem tetszik a nylon hangja?

2012. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nejlonhúros gitárok merevítési rendszere és nyaka nem az acélhúr jóval erősebb feszítésére lett kitalálva.

Kifejezetten nem ajánlott nejlonhúros gitárra fémhúrt rakni, mert tönkremehet.

Az említett gitár nejlonhúros, én biztos nem használnám fémhúrral.

2012. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát azt a gitárt már megvenni is nagy hiba volt...

Valszeg odavágott már neki a fémhúr elég rendesen.

2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Állítólag boltilag 3 fém, 3 nejlon volt rajta... Jelenleg jóideje a 6 fém van rajt. Jól szól, nincs meghajolva a nyak.. Bírja rendesen...

Köszönöm az eddigi válaszokat, még rákérdezek a hangszerboltba...

2012. okt. 28. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek, ha elolvasod, hogy a nylonhúrok alsó 3 sodort húrja nem egyenlő a fémhúrral!

Alsó, vagyis a mély e6,a, d.

A meghajlás alatt pici deformációt értünk, ami miatt előfordulhat, hogy csörög a húr, nem szól rendesen, mert egy másik bundhoz is hozzá ér kissé.

Roszabb esetben, ha haladsz felfelé a bundokon, egyszer csak nem változik a hangmagasság, mert már másik bundnál felfekszik a húr.

Az acélhúrosban külön merevítés van, amitől jobban bírja a feszítést.

üdv

2012. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem annyira a nyakkal lesz a baj, bár annak se tesz jót.

A fedlap a híd körül elkezd majd felpúposodni, esetleg megrepedni, a híd esetleg felválik....


"Klasszikus gitár, nylon húrokkal."

[link]

2012. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt egy kis példa meg magyarázat, mi várható...

[link]

2012. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sose volt rajta 3 fém és 3 nejlon húr.

Azok nem fémhúrok, csak fémmel sodortak, a magjuk ugyanúgy nejlon.

2012. okt. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

Akkor nejlon húrt veszek rá, tanuló gitárnak jó lesz úgy is. Csak a hangja miatt szerettem volna fémet.


Köszönöm!

2012. okt. 29. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!