Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen színekből (tempera...

Milyen színekből (tempera festék) keverjek barna színt?

Figyelt kérdés
a neten sehol sem találom ><

2012. nov. 29. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én pirossal és feketével próbálkoznék. Kicsi adagok, és majd látod, hogy mi kell hozzá.
2012. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Én azt hittem, hogy ezt már óvodában megtanulják a gyerekek. :O


Piros+zöld=barna

lila+sárga=barna

Narancs+kék=barna Egyszerűen a komplementer színeket kell összekeverned.


piros+kék=szürke (mily meglepő, nem lila)

2012. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

2.: ezt én is beirtam de csak tortamáz keverést találtam O.o

2012. nov. 30. 20:22
 5/13 anonim válasza:
100%
Hát én nem tudom lehet vak vagyok de pirosbol es kekbol lila lett. Es piros zöldbol valami lilas barnas de nem barna. Es a narancs es kékbol valami undormany liba fosz szin lett. Szerintem hulyeseg ezeket a szineket igy osszekeverni hogy majd barna lesz. Talan a piros fekete az jo mert abbol barnas lett eleg szep. Ennyit errol. Mert en mindet kiprobaltam.
2015. okt. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
Én sárgát és lilát kevertem, nekem barna lett.
2015. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem barna lett és nem lila.Keverjétek addig a sineket amíg barna vagy barnás színt nem kaptok .
2016. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lulu@ válasza:
100%
Azért mert ez természetesen mennyiségtől is függ,valamint attól is hogy milyen az adott árnyalat.Ha a piros és a kék azonos árnyalatú és mennyiségű akkor szürke lesz,ha kék a több akkor lila lesz,ha piros akkor a lila vöröses árnyalata lesz és így tovább. de valóban ha a háro alapszínt kevered akkor barnát kapsz,csak általábana kékből kell kevesebb.
2016. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én Piros Sárgából kevertem!
2018. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ildikey512 válasza:
0%

Úristen!! A komplementer szinekből (megfelelő aránnyal persze!!) feketét lehet keverni nem pedig barnát!! Barnát zöldből és pirosból lehet keverni okos mindent tudó szakemberek!!! Művészetet tanulok színelméletet! Azért ekkora hülyeséggel még én sem találkoztam hogy a komplementer szinekből vagyis a KIEGÉSZÍTŐ szinekből barnát lehet keverni! XD nevetséges!


ZÖLD+PIROS!!!!!!!! És nem lila meg sárga..........

2019. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!