Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gyűlölök és szeretek.10 soros...

Gyűlölök és szeretek.10 soros fogalmazást kell arról írnom, hogy melyik fordítás tetszik jobban és miért pont az?

Figyelt kérdés

Gyűlölök és szeretek. S hogy mért teszem? Én se tudom, hidd. Bennem-történik, s kínja keresztrefeszít. ( Devecseri Gábor )


Gyűlölök és szeretek. Miért? Nem tudom én se, de érzem: Így van ez, és a szívem élve keresztre feszít. ( Szabó Lőrinc )



2012. dec. 14. 16:47
 1/4 rémuralom ***** válasza:

Na hát most ehhez ugye tudni kéne legalább azt, hogy neked melyik tetszik. Aztán utána már segíthetnénk, hogy miben jobb az, mint a másik, és te válogathatnál a fogalmazásodhoz.

Én az eredetire szavazok (persze ahhoz érdemes tudni latinul), egyik fordítás sem tetszik különösebben. Devecseri Gáboré talán közelebb van az eredetihez.


Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris?

Nescio, sed fieri sentio et excrucior.

2012. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A latin is benne van a könyvünkbe, de nekünk kimondottan a fordítások közül kell választani. Az meg mindegy, hogy melyik tetszik,. A lényeg, hogy legyen valami a füzetembe erről. De ha mégis kell "kedvenc" , akkor szerintem a Szabó Lőrinc féle fordításnak könnyebben érthető a szövegezése.
2012. dec. 14. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eredetihez ugye kéne tudni latinusul.


Nekem valahol a kettő közötti. Biztosan fontos, de magyartalannak érzem az "én se" beerőszakolását Szabó Lőrincnél, illetve ugyanott az "és"-t és a "élve" is kimaradna nálam. Egyszerűsíteném. Plusz betenném a teszemet a "Miért" után.

2012. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor csak tedd fel a szexszerelembe a művészettopik helyett, és seperc alatt lesz miből copiznod...
2012. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!