Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől jó egy (portré) fotó?

Mitől jó egy (portré) fotó?

Figyelt kérdés
Bárkinek a véleményére, nagyon kiváncsi vagyok.

#fotó #fénykép #kép #mitől jó egy fotó?
2013. jan. 24. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt nehéz megfogalmazni. Általánosságban akkor jó, ha megfogja az ember figyelmét. Amikor ránézek, ne csak egy arcot lássak, hanem érezzem úgy, hogy kicsit megismerem a kép által. Váltson ki belőlem valami érzést, mindegy, hogy szimpátiát vagy ellenszenvet, csak valahogy hasson rám.

Szerintem nincs rá recept, ez is egyfajta művészet.

2013. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szóló írta nincs rá biztos recept. Én igyekszem a portréalanyaimat a természetben, lehetőleg kevésbé megszokott helyszíneken formabontó megoldásokkal ábrázolni, de ez nyilván önmagában még kevés. Tudni kell fényképezni, megtalálni a helyes expozíciós beállításokat, nézőpontot, tudni kell a megfelelő gyújtótávolsággal fotózni és ez még csak a technikai oldala volt. Osztom azt a nézetet amely szerint egy portré az alanyról szól. Benne kell lennie a lelkének, aki ismeri azt kell rá mondja, hogy "igen ez Ő", aki pedig nem ismeri annak meg kell ismernie egy kicsit a fotó által. Bonyolult történet ez, de korántsem lehetetlen. Törekedni kell a szépre. :)
2013. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!