Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell ceruza és átlátszó...

Hogyan kell ceruza és átlátszó papír segítséggel mintaívről vagy bármiről festőalapra másolni egy adott motívumot?

Figyelt kérdés
A könyv pontosan a következőt írja:""Grafitceruzával és átlátszó papírral a mintaívről a festőalapra másoljuk a motívumot." Na ezt hogyan kell megvalósítani?Nem áll össze a kép...

2013. jan. 30. 15:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nem értek a festéshez, de én úgy tudnám elképzelni, hogy az átlátszó papírra ugye grafittal átmásolod a mintát, aztán megfordítod, és a festőalapon még egyszer átrajzolod. Így az eredeti réteg grafit meglátszik a másik felületen. Bár így tükrözve lesz a minta, de szerintem kb. erre akart kilyukadni a könyv írója :)
2013. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A leírás az indigót kifelejtette (bár minimális problémamegoldó képességgel és logikával rájön az ember). De ha esetleg mégsem, akkor legyen step-by-step leírás:


1. "átlátszó" (pl. pausz) papír a mintaívre, a mintán lévő vonalakat követve ceruzával felrajzoljuk a papírra.

2. papírt levesszük és egy indigó közbeiktatásával áttesszük a festőalapra.

3. a papíron lévő mintákat újra átrajzoljuk, hogy az alatta lévő indigó átnyomna a festőalapra.


(az is megoldás, ha nincs indigó, hogy 2-3mm távolságban az összes papírra rajzolt vonalat megszurkáljuk (perforáljuk), majd a festőalapon ismét "átrajzoljuk", így a lyukakon keresztül a ceruza grafitja halvány nyomot hagy a festőlapon.

2013. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Mivel az u.n. hártyapapírt ma már nem hiszem hogy kapsz, ha nagyságában elég, a vékony selyempapír, amibe a kenyeret csomagolják, az eléggé átlátszó ahhoz, hogy valami képre fektetve, a vonalakat rá tudod rajzolni.

Ha ilyenhez sem jutsz hozzá, vagy a méret kicsi, akkor papírboltban végy u.n. pausz-papírt. Műszaki rajzokat szoktak rajzolni rá.


Ha megvan a rajzod akármelyik átlátszón, akkor fogod, és akár a "festőlapra" egy indigót téve, átmásolod a rajzod, vagy csak erősen rányomva a ceruzádat, és a hagyott nyomás-vonal mentén megrajzolod a mintát.

Tehát 2 lépésben tudod megoldani.

2013. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Többféleképen lehet.Nem tudom milyenek az adott anyagok. De egy átlátszó papírt ( pl.pergamen) ráteszünk a mintára és egy kozönséges ceruzával "odamásoljuk". Most a festőlapra ezt a kópiát ráhelyezed, alá egy indigót és a cerzával odamásolod. Ha nincsen indigó, akkor az átlátszó papír másik oldalára a kopírozott vonalak mentén egy nagyon puha ceruzával befirkálod a vonalakat és ez lesz az indigó.
2013. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

az 1-es válaszolónál a pont ... skiccpausz, puha cerka (4B vagy puhább) és bizony tükörkép


az indigót felejtsd el, mert

1 maszatol ebben az esetben

2 nagy valószínűséggel nem tudod eltüntetni az átvitt vonalakat amikor már nem kellenek

2013. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
ja és a pergamen - már az ami valóban pergamen - nem átlátszó
2013. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mennyi válasz!Köszönöm szépen!Gondoltam az indigóra,csak engem az érdekelt hogy azt hogy lehet megvalósítani,amit a könyvem írt.Köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 31. 08:07
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
azért az érdekelne, hogy ki és milyen megfontolásból pontozott le itt bárkit, mikor korrektek a válaszok
2013. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindegyikre hasznosat jelöltem!
2013. febr. 1. 09:14
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
gondoltam, hogy nem te voltál
2013. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!