Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnám beindítani a...

Hogyan tudnám beindítani a karrierem?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék színészkedni, Színházakban , filmekben, sorozatokban, reklámokban . KÜLFÖLDÖN IS! 12 éves vagyok , lány .

Állítólag van tehetségem hozzá . A válaszokat előre is köszönöm .



2013. aug. 21. 14:37
 1/3 sándorjános ***** válasza:
100%

Olvass borzasztó sokat, főként drámákat, klasszikusokat.

(Néhány, amit ajánlhatok: Antigoné, Hamlett, Bánk Bán, Csongor és Tünde, Vadkacsa, Az ember tragédiája, Shakespeare művek, Biblia stb ... Ezekben benne van szinte minden alap, amit a színészkedésről tudni kell)

Húzd fel a nyelvtan, irodalom jegyeidet ötösre (ha most még nem azok). Egy idegen nyelv se árt. Jelenkezz színészettel foglalkozó középiskolába/gimnáziumba. Gyerekszínészként jelentkezhetsz reklámokba, vagy statisztának nagyobb filmekben. Noss, ehez nem árt, ha felveszed a kapcsolatot már alkotó rendezőkkel, színészekkel. Ennek a legjobb módja, ha színjátszókörrel felléptek ilyen, olyan helyeken és utánna szóba elegyedsz felnőttekkel, akik jártasak a témában. Ők tuják egyengetni a pályádat, esetleg ha tanácsot kérsz tudnak válaszolni pl:

" - Egy kicsit bizonytalan voltam, amikor meg kellett mondanom Ferinek az igazat a szüleiről. Majdnem elfelejtettem a szövegem."

" - Igen. Ez látszott is. Legközelebb gondold azt, hogy nincs közönség és te a színpadon állsz, ami más valóság."

" - De azért nem voltam olyan rossz?"

" - Nem, nem. Mondjuk nekem az énekes rész tetszett."

" - Hát igen. Gondoltam, hogy a musical az én világom. Nem tudna ajánlani valami egészen jelentéktelen szerepet bármilyen musicalben?"

És innen már könnyen evickélhetsz karrierépítés irányába.

Meg próbálj arcokat, mimikát utánozni pl. tükör előtt fotó alapján begyakorolni néhány tipikus arcot. A versek felmondása, felolvasás pedig a hangleejtésed fogja segíteni.

2013. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. aug. 22. 20:02
 3/3 anonim válasza:

EN MEGHUZODO VAGYOK DE ENEKES KARIERT AKAROK AHOZ HOGY ELINDUJON AKRIERED ESZT TED:

MENY SZINESZ SZAKORE GYAKOROLYI JO SOKAT TANULJ VERSEKET TANULJ MEG ENEKELNI LEGY IDOL MAJD MENYI EGY PROBARA EGY TEVEMUSZORBA ENYI NALUNK MONGYUK A CESKO SLOVENSKO MA TALENT VAN.

2013. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!