Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti mit gondolok Anna Karenina-...

Ti mit gondolok Anna Karenina-áról?

Figyelt kérdés
Szerintem remek asszony, aki kiáll magáért, és a szerelméért. A halálával is a a szerelmét akarta megvédeni. Szerintetek?

2013. szept. 13. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
osztom, de mivel nem ismertem fogalmam sincs. az egész történet lehet, hogy csak ki van színezve.
2013. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó :DD
2013. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kedveltem Annát, rossz érzéssel töltött el látni amit művel. Persze csak azért ennyire unszimpatikus nekem a karakter, mert nagyon is tudtam vele azonosulni, ám emiatt "mocskosnak és bűnösnek" éreztem magam miután megnéztem a filmet. A film után sokáig rosszul is éreztem magam valamiért. Ettől függetlenül nagyon szép darab és elgondolkodtató :)
2014. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is ismerem a történetet, olvastam és egy változatot láttam. Nekem a véleményem Annáról, hogy erős, fegyelmezett asszony, és ahogy a kérdező írja, kiáll a szerelméért, magáért. De, és itt jön a DE, odadobja a családját, a gyerekét a szerelméért. Már nem szereti a férjét, megcsalja, gyerekük is lesz, a férje boldogtalan, ő pedig boldog lenne, ha lehetne.

Láttam a színházban is, sokat gondolkodtam a történeten, Annán, de én nem tudok vele azonosulni. Nem tudtam megérteni, nem adtam neki igazat. Igaz, akkoriban még a válás nem volt olyan egyszerű, de akkor ki kellett volna járnia valamilyen formában. Ha megmerte lépni abban az időben a házasságtörést, akkor a válásra is kellett volna lehetőség.

A színházban a dalok csodálatosak, szinte minden egyes dal tele van érzelemmel, értelemmel, lendülettel, tele van mondanivalóval.

Vki megmagyarázhatná, hogyan lehet mégis ez az asszony a világirodalom egyik csodálatraméltó alakja? Akkori mércével és most is, az életére visszatekintve, mint írtam és tudjuk, csak megcsalta az urát, a gyerekét elhagyta. Hogy lehet mégis csodálatraméltó? Mondom úja, nekem csak ezzel az egy kérdéssel van bajom, ettől függetlenül odavagyok a darabért, a filmért, a történetért, a zenéje egy élmény. De mégis, nem értem a világirodalomban az Anna rajongást. :(((

2016. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!