Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a barokk? Honnan ered a...

Mi a barokk? Honnan ered a barokk elnevezes? Milyen politikai es vallasi okok segitik elo a barokk terjedeset? Mi jellemzi a barokk festeszetet? Hires barokk festo, epitesz, zeneszerzo, vilagi barokk szerzo (nem magyar)?

Figyelt kérdés
Barokk zenei mufajok?Barokk epitmeny?Mi lehet az oka hogy Angliaban,Franciao-ban es a Nemet Alfoldon nagyon rovid eletu mig Italiaban,Spanyolo-ban tobb evszazadon keresztul elt?KOSZONOM ha elolvastatok es segitetek!! :))))

2013. szept. 18. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a lustaság? Mi a google?
2013. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Figyelj! Ha nem tudsz segiteni akkor ne kommentelj! Ja es egy bunko vagy ;)
2013. szept. 18. 16:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg tudod, mar mindent kikerestem csak remeletem h az itteni valaszokal esetleg kiegeszithetem. De nem baj, szologassal csak be, a szanalmas te leszel:D
2013. szept. 18. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Barokk: nyakatekert okoskodás. Arisztotelész logikáját a középkorban kibővítették, így került bele a barokk szó, egy következtetési forma neveként.

Politikai-vallási háttér: reformáció, katolikus megújulás, ellenreformáció. A hívek megnyerésének érdekében díszes, túlzsúfolt katolikus templomok épültek.

Majd még folytatom.

2013. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Barokk művészet (hogy ne a Wikipédiát idézzem):

[link]

[link]

[link]

Franciaországban is évszázadokig tartott a barokk: a XV. században kezdődött, és a XVIII. században ért véget. Inkább kastélyokat építettek ebben a stílusban, mint templomokat.

2013. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek!! egy par dologgal ki tudtam egesziteni. :) koszonom
2013. szept. 19. 20:35
 7/9 anonim válasza:

Én csak a zenés kérdésben tudok segíteni.

Zeneszerzők: Charpentier, Rameau, Vivaldi, Bach, Handel, Lully, Monteverdi, Buxtehude, Purcell, Telemann, Corelli...

Barokk zenei műfajok: Opera, kantáta, oratórium, fúga, szvit, concerto grosso.

2013. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A barokk szó a barucca elnevezésből ered,ami azt jelenti,h szabálytalan gyöngy.Zenei műfaj a szvit,oratórium,szonáta,fúga,korál.Vallási ok sztem azért,mert abban az időben az egyház nagyon cicomas vo.t es a barokk kor is ilyen volt.Híres zeneszerzòk:Scarlatti,Bach(ajánlom a műveit),Lully,Telemann,Händel,Vivaldi;

Érdekesség:Bach,Scarlatti, és Händel ugyanabban az évben születtek:-) :-) (1685)

2015. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sissi2003 válasza:

a barokkot 1685-kb1750ig tartjuk számon .Történelmileg a reformáció váltotta ki mert a lutheri és kálvini tanítás semmilyen díszt nem fogadott el. Ezért a katolikus egyház még több

dìsszel próbálta visszacsalogatni a híveket

,ebből adódik az elnevezés :túldíszített vagyis barokk. A zenében a festészetben a művészetekben a divatban a stílusban stb. is ezt a túldíszítettségben ezt láthatod.

Személyesen Händel a kedvencem ,de persze rengeteg más zseni élt 1685 és 1700 között


z p

2015. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!