Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdőként tempera vagy vízfesték?

Kezdőként tempera vagy vízfesték?

Figyelt kérdés
Festőművészeti szintem totálisan nulla, így valahonnan, de el kéne kezdenem. Nem tudok dönteni melyik lenne jobb kezdésként, hogy ne vegye el a kedvem + ami nem drága. Nézegetek képeket és mindkét megoldás, "technika" nagyon szép. Bár vízfestékből csak ilyen táblásat találok, amit még óvodába használtam utoljára. Nem akarok egyből művészi szinten festeni, de jó lenne ha ne ovis szinten tudnám csinálni.

2013. nov. 15. 13:52
 1/10 anonim válasza:
100%
Én sokkal jobban szeretem a temperát.Eddig amilyen vízfestékekkel találkoztam,max óvodában tetszettek ezek amikor vonalat kellett festeni.Elmosódott,nem volt túl szép...A temperához víz se kell csak ha színt váltasz és kimosod az ecsetet.
2013. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel. Vízfestékkel kezdtem de azoknak nem voltak szép, élénk színei, külön nem lehetett új színeket kikeverni csak ha összerondítottam valamelyik színt és a lap is elázott.


A tempera jobb. Szebb, erőteljesebb színei vannak, nagyobb a választék, külön is kikeverheted a színeket nem kell összemocskolni a másik színt és nem ázik el a papír sem habár én kisméretű kasírozott vászont vettem nem volt olcsó igaz.


Először valami nonfiguratív dolgot fess én pl. mandalákkal kezdtem. Előtte halványan megrajzoltam egy világos barack színű ceruzával az nem ütött át.

De külön papíron is megtervezheted a mintát előtte.

2013. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nah igen a pacsmag az egyik kételyem. Mivel csak ilyen táblás kiszerelésben látok (van tubusos is), a vízfestéknél ha az ecset koszos marad, elrondítja a színt és kidobott pénznek tűnik.


Milyen szinten vagytok már?

2013. nov. 15. 14:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Az akvarell sokkal nehezebb eszköz.. (az egyik legnehezebb, nem javítható.. az ecset a víz, mindig tiszta legyen, amikor a festékbe nyúlok:) Az anyagai,eszközei is sokkal drágábbak. Nagyon fontos a jó papír, a fogadó felület. Talán temperával kezdj, és majd később.

http://www.youtube.com/watch?v=tB4V5vlvzTo

http://www.youtube.com/watch?v=QEo-WGBcOMY

2013. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább tempera.
2013. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vízfesték,nagyon szépen lehet vele alkotni.... és ha ügyes vagy élénk színeket kapsz:))
2013. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az akvarell akvarellpapírral az igazi. Nem ázik át, vízzel felhigíthatod és kijavíthatod rajta az elrontott részleteket. Amúgy én akvarellpárti vagyok, ha jó minőségű, gyönyörű képek készíthetők.
2013. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólókhoz. :D az akvarell az egyik legnehezebb és legdrágább. persze lehet olcsó tescós vízfestékkel, meg összevissza ecsettel próbálkozni, de nem lesz sikerélményed és csak el megy tőle a kedved.

de én mondjuk a temperát sem ajánlanám...a többi festékhez képest egyáltalán nem élénkek a színei :DD amint elpárolog belőle a víz kifakul, foltosra szárad, nem igazán jó a fedése és számomra teljesen kezelhetetlen. ( persze ez megint a tempera minőségétől függ, de a jobb tempera megint csak drágább...)

én azt mondanám, hogy kezdd akrillal. gyorsan szárad, nagyon szépek a színei, jól fed, bírja a rétegeket, stb. mondjuk ez már megint a drágább kategóriába tartozik, de lehet kapni egészen kicsi kiszerelésben is, ami szerintem teljesen megengedhető áron kapható. szóval szerintem akril :)

2013. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
festőművész vagyok akvarellel dolgozom a tempera kb 5 éves korig még elmegy,de komolyabb képeket nem lehet vele csinálni szóval én a vízfestéket ajánlom megfelelő akvarell papír kell hozzá, mert a sima írólap összegyűrődik egyébként 1500 ft egy 18*24-es akvarell tömb bármelyik művészellátóban lehet kapni viszont festékből az olcsó kínai kohinoort kell használni vicces,de sokkal élénkebbek a színek mint egy drágább vízfestéknél elhiheted már sokat teszteltem és mindig a kínai 1000 ft-os bizonyult a legjobbnak az ecset sem mindegy legfőképpen a munkácsyt ajánlom abból is a hosszúkásakat bár ha bejön a lapos azzal is lehet, de az inkább olajhoz jobb. Ezek már picit drágábbak de nem vészesek 1000 ft körül vannak. Keress rá karl martens-re ő egy madárfestő akvarellel tolja tőle például lehet tanulni vagy menj fel youtubera ird be watercolor techniques képezd magad ennyire egyszerű pl itt egy alkotásom az olcsó akvarellel [link] látszik, hogy lehet vele szépeket is csinálni .
2016. júl. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez előttem lévő válasza egy hülyeség. Megnéztem a képet amit festett es nem arra hajaz hogy festő a gyerek. Egyáltalán szerintem nem is járt képzőművészeti suliba mert több sebből is vérzik a madaras akvarellje. A válasz a kérdésre hogy attól függ. Akvarellel a legnehezebb festeni de azzal nem ajanlom hogy nagy festményeket készíts mert azt nem használják az IGAZI festők. Én kifejezetten szeretem a temperát, és egyáltalán nem kell lekicsinyleni, mert ott van az utolsó vacsora, és a vénusz születése. Azokat temperával készítették és mégis ikonok🤯. A tempera fedő festék, az akvarell lazúr. Teljesen külömbözik a kettő de szerintem is akrillal kezdj bele a festésbe.
2020. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!