Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet úgy jól társastáncolni,...

Lehet úgy jól társastáncolni, hogy nem veszek fel nyakatekert pózokat és nem lesz férfiatlan a mozgásom?

Figyelt kérdés

Az eredeti fiú - lány táncokra és az azonos-nemű fiú táncra is gondolok.


A tánc, mint olyan, tetszik, szívesen tanulnám is, többféle fajtáját is.


De sok minden zavar. Többek között az, hogy a legtöbb férfi táncosnak olyan a mozgása, mint aki most szabadult egy meleg bárból. Sokuknak nem csak a táncparketten ilyen a mozgásuk, és ez még zavaróbb.

A társastáncban a nő, illetve a vezetett fél nagyon gyakran hátra hajol és úgy táncol. Újabban azt látom, hogy már annyira hátrahajolnak, hogy szinte a fenekükben van a fejük, és már fáj nézni őket.


Miért baj az, ha egy férfi tánc közben is úgy néz ki, mint egy férfi? Miért baj az, ha az emberek tánc közben úgy tartják magukat egyenesen, mint egy egészséges és normális ember szokta?


Azt értem, hogy egy művész legyen lágyabb, mint egy testépítő, de nem túlzás ez?


Szeretnék táncolni, de nem szeretnék férfiatlan lenni és a fejemet sem szeretném a fenekembe tenni.



2014. febr. 6. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a versenytáncban szokás. Elég röhejes, de így szokás. Nemcsak a pózok, hanem a ruhák és a sminkek is röhejesek szerintem, vagyis inkább túlzásnak tartom mindezt.


De ha nem versenyezni akarsz, hanem csak úgy táncolni, szórakozni, akkor megleszel nyakatekert pózok nélkül is.


Valahol a dolog lényege az, hogy sokkal szebb (és egészségesebb) az ember/táncos, ha egyenes a tartása, ha tartja a karját, és nem görnyedt, meg nem lóg a könyöke tánc közben... A versenytáncban mindez már el van túlozva... Ott az a szokás...

2014. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Létezik természetesebb tánc is, ez a boogie-Woogie, lindy-hop, rock and roll stb.

Észvesztő mindegyik!

http://www.youtube.com/watch?v=-nvhL2sbZlM&list=PLA9AE8F54E0..

2014. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek mind jók, de ha modernebb zenére akarsz táncolni, akkor west coast swinget nézd meg.
2014. febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy az egyenes hát egészségesebb és szebb, mint a görnyedt. De ha hátrafelé hajlok, akkor az már megint nem egyenes.

Persze nekem nem muszáj hajolgatnom, de az is hülyén néz ki, ha én nem hajolok, a párom viszont igen.


Az ajánlott táncok jók, érdekelnek is, de valamennyire talán mégiscsak illik érteni az alap társastáncokhoz. Nem?

2014. febr. 7. 09:14
 6/8 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nincs igazad. A standard táncokban, de még néhány latin táncban is nagyon férfias a férfi szerep. A férfi háta egyenes csak a nő hajol ki és emiatt adnak szép látványt! Ha nem hajolna kicsit hátra a nő, akkor egymás nyakában lennének, nem tudnának rendesen forogni, összeakadnának és az arcuk sem látszana.
2014. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A táncban a férfi szerepe lehet férfias a nő szerepéhez képest. De akkor is úgy mozog sok táncos, mint egy igazi buz1, és ez nekem nem jön be. És nem azok a nők zavarnak, akik picit kihajolnak, hanem azok, akiknek a fejük a seggukben van. Egyre több ilyet látok.
2014. febr. 10. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Légyszi sorold már fel, hogy hol látsz ilyeneket! Komolyan!!!
2014. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!