Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset egy írópályáz...

Írtam egy verset egy írópályázatra. Mi a véleményetek? A rosszat is tűrom. Annyi kikötés volt, hogy néhány szót tartalmaznia kellett: ánizs, zátony, könnycseppből, kacaj Segítséget i szivesen elfogadok, csiszolgatást is!

Figyelt kérdés

Forró, tüzes éjszakán

Melyből nem maradt semmi tán

Ajkad az ajkamhoz ért

S egymásé lettünk

MIndörökké...



Fahéj, ánizs, szegfűszeg

Szerelmünk csupán könnycsepp

Az érzelmek tengerén

Csak ideig-óráig

Óv, véd...



Tudom, minden véget ér

S zátonyra fut végleg,

MIért mindent odaadtam

Eddig, Oltalmat nem nyújt

Már semmit...



Egy könnycseppől is vár

Épülhet, De nélküled

A világnak is vége

S számomra tovább

Nem élet az élet...



Ó, csak még egyszer látnám

Arcod, még egyszer hallanám

Hangod



S kacajod nekem szólna

Csak egyszer, mégegyszer

Összebújva...



2014. márc. 28. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogsz vele semmit nyerni. Nagyon kezdő. Sima mondatokat rövidebb sorokra tördeltél.
2014. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
A versnek nem rímelnie kéne?
2014. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlen kell rímelnie, de ez nem azt jelenti, hogy bármi vers, ami rövid sorokból áll.
2014. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem alapjában véve nem rossz, de előre bocsájtom, hogy laikus vagyok a témában.

Viszont szerintem ennél jobbat kellene írnod, főleg, mivel pályázatra lesz.Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobbat is tudsz írni, mert az utolsó három versszak sokkal jobb, mint az azokat megelőzőek.

De el kellene döntened, hogy milyen verset szeretnél írni.Oké, vannak benne rímek, de nincs konkrét rímképlete a versednek, szóval ha ilyen verset szeretnél, akkor inkább írd újra.

Vagy lehetne gondolatritmusos is, akkor nem kell rímeket beleszőnöd, csak egy központi gondolat köré felépítened a versedet.Az alapján, amit írtál, inkább az utóbbi válna előnyödre, de neked kell tudnod, hogy mit szeretnél.

Sok sikert a pályázathoz!

2014. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért kritizál egy verset olyan, aki egyáltalán nem ért a költészethez? A versnek nem kell rímelnie. Homérosz, Horatius, Janus Pannonius, Kassák Lajos, Füst Milán sem használt rímeket, mégis verseket írtak. Szabályos rímképlet sem kötelező. Nem a rímekkel van itt a gond, hanem a közhelyes jelzőkkel, az elcsépelt metaforákkal, az agyonhasznált frázisokkal, mint pl.: "forró, tüzes éjszakán", "az érzelmek tengerén", "nélküled a világnak is vége", "ajkad az ajkamhoz ért". Ezeket kéne kigyomlálni, és eredetibb, 21. századi képekkel kicserélni.
2014. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, éltél-e már át komoly szerelmi csalódást (nem olyat, hogy 2 hónap után szakított életed szerelme), a versből az jön le, hogy nem. A legtöbb ember nem tud olyanról írni, amit nem élt át. Lehet, hogy olyasmiről kéne, amin már keresztülmentél.
2014. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így van, először át kéne élni a dolgot, azután 20-21. századi verseket olvasni, és csak ezután írni bármit is.
2014. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Először szerintem olvasd el a kedvenc versedet, és próbáld azt a saját szavaiddal leírni. Utána próbáld csiszolgatni míg jó nem lesz. Utána kezdd el újraírni a versedet, és ugyanígy csiszolgatni.
2014. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha be is küldted, akkor is érvénytelen, hisz publikáltad interneten. Ha meg nem olyan, akkor is figyelj az ilyenekre mert szigorúan veszik.
2014. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem számít publikálásnak.
2014. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!