Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyit érhetnek ezek az érmék?

Mennyit érhetnek ezek az érmék?

Figyelt kérdés

Kiirtam az összes nevét előbb,mert egyszer már próbálkoztam,le is irtam mindent,csak véletlen kitöröltem az egészet..ezért inkább le fényképeztem őket..amit tudni kell róluk..: van bennt: dollár,lipa,lej,forint,fillér,lire,bani,frank,pengő,kuna,anhapa dinara,penny,hellers,groszy,pfennig,schilling,krajcár


az idejük 1800-tól 2006-ig..e kettő idővallum között mozognak,és íme a képek:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. ápr. 12. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem ritkaságok, így szinte semmit.
2014. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg olyan érme van köztük, ami pusztán ki van vonva a forgalomból, de még rengeteg ember fiókjában vagy padlásra száműzött kabátzsebében megvan.


Lehet egy érme 60-70 éves is, ha rengeteg van belőle, akkor még az akkori névértékét sem kapnád meg érte.


Értékes az, ami ritkaság.

Vagy azért, mert kevés maradt fent, vagy azért, mert eleve limitált szériában forgalmazták.


Ettől függetlenül, ha van elég szabadidőd, interneten még nézelődhetsz numizmatikai weboldalakon.

2014. ápr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor se ha a krajcár 1851-es? +van egy érmém még 1800-ból..viszont a nevét nem tudtam leolvasni,de valami francia..+van egy 20.000 anhapa dinaram..papirpénz..az se ér semmit?
2014. ápr. 13. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Interneten rengeteg numizmatikai oldal van, elsőnek azokra keress rá, amiket te magad is értékesnek ítélsz, például az 1851-as krajcár. Ha szerepel valahol eladási kínálatban, az ott szereplő vételárból máris egy jó megközelítő értéket tudsz leszűrni.
2014. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Prym ***** válasza:

ilyenekből szinte minden fajta van nekünk is, pár kivétellel.

pl Kossuth 100-ast (4. kép) már mióta keresünk, de ez sem ér sokkal többet az eredeti értéknél (100 Ft)

amikor a mellette lévő százast láttam a bolhapiacon (ez nem annyira gyakori darab), a manus 1000 ft-ért akarta eladni...

azonnal alkudtam és asszem 300 ft ért kaptam meg (ez még így sem érte meg nekem mivel az ilyen fajta 100 asokkal még lehet fizetni)

2014. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!