Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » József Attila öngyilkos volt,...

József Attila öngyilkos volt, vagy egy véletlen baleset áldozata lett?

Figyelt kérdés

Mindkét dologról vannak történetek, állítólag jó kedvvel ment el sétálni halála előtt, majd átbújt a sorompó alatt, azután két tehetvagon közt mászott át, csak nem számított arra, hogy el fog indulni, és szétzúzta a fejét a rögzítőkapocs.

A másik pedig, hogy idegesen járkált a sorompó környékén majd mikor jött a vonat, akkor letérdelt a sínek elé, kezeit a sínre tette és így csapta el a vonat.

Az én egyik elméletem pedig az, hogy előre megfontolt szándékkal öngyilkos akart lenni és az hogy jókedvvel ment el sétálni az csak valamiféle átverés volt társai felé hogy ne gyanakodjanak, hogy mire készül.

A másik elméletem pedig, hogy valóban jókedvűen indult el egyedül és lehet hogy egyszerűen csak kíváncsi volt valamire a sínek környékén és a vonatra nem is számított igazán (meg állítólag a menetrend szerint sem kellett volna épp jönnie a vonatnak csak a vezetőknek volt róla információjuk hogy arra fog menni) és egyszerűen baleset volt.


Ti mit tudtok erről a témáról?



2014. máj. 22. 23:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez soha nem fog kiderülni.


Az öngyilkosság nem kizárt, mivel József Attila korábbi nézetek szerint skizofréniában szenvedett, újabban a sajtóban megjelenő szakmai vélemények szerint BPD-jellegű személyiségzavara volt.

2014. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Borderline = BPD


Még az előző vók.

2014. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezt már nem fogjuk megtudni. Egyrészről van egy öngyilkosságra hajlamos, súlyos pszichés betegséggel küzdő ember, másrészt akkoriban sokan haltak meg hasonló balesetekben (ezért is kezdték bevezetni, hogy elzárják vagy figyelik a peronokat).
2014. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
98%

Szerintetek ez csak egy véletlen egybeesésvolt?

Pontozzon le aki akar, de előtte olvasson el néhány verset tőle.

2014. máj. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy öngyilkos volt. Igaz, lehet kételkedni benne, elméleteket gyártani, hogy véletlen műve stb. (nekem ezek az elméletek eléggé erőltetettek), de az a helyzet, hogy ha megnézed a verseit, a körülményeket, az egésznek a kontextusát, akkor minden abba az irányba mutat (a lelki betegsége is stb.), hogy bizony öngyilkos lett sajnos szegény.


Egyébként nagyon valószínű, hogy ha mégis véletlen lett volna, és túlélte volna az a sétát, előbb-utóbb akkor is öngyilkos lett volna...

2014. máj. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy öngyilkos volt. Mint már írták, pszichés beteg volt, amit ráadásul félre is kezeltek, és volt már előtte is öngyilkossági kísérlete.
2014. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Olvasd el figyelmesen ezt a verset:


[link]

2014. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
József Attila öngyilkos volt, vagy egy véletlen baleset áldozata lett. Kijelentő módban. Mindkettőnek van valószínűsége, egyik se zárható ki és nincs egyikre se perdöntő bizonyíték. Azt hiszem, el kell fogadni, hogy nincs válasz.
2014. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha én öngyilkos akarnék lenni, nem az állomáson másznék be a lassan vánszorgó, tolató tehervonatok közé, hanem messzebb mennék, ahol már gyors a vonat, és ott vetném magam elé, vagy ott feküdnék le a sínekre. És nemcsak én, az öngyilkosoknál ez a szokás. Garamvölgyinek is ez a véleménye:


[link]

2014. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 ggggé válasza:
12%
Az az ember alapból nem volt normális,szerintem tett magáról,tutira nem baleset volt.
2014. máj. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!