Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csendélet készítésekor hogyan...

Csendélet készítésekor hogyan kell a formákat pontosan méretezni egymáshoz képest?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám, hogy nem tudom úgy elhelyezni a rajzomon a testeket, hogy egymáshoz képest valósághű mérettel rendelkezzenek. Ha az egyik nagyobbra sikerül, akkor a másiknak még a formáján is kénytelen vagyok torzítani, és a végén lesz egy szép rajzom, de nem lesz olyan, mint a beállítás. Én nagyon szeretnék valósághű rajzot készíteni, megtanulni a formákat pontosan papírra vetni, mert később, portrét is szeretnék rajzolni, ott meg nagyon fontos a pontosság. (A ceruzámmal való méretezés nekem nem jött be. Legtöbb helyen ezt tanácsolják)


2014. júl. 8. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, én is csak a mérést tudom ajánlani. E nélkül minden elcsúszik. A legelején mérd a papírra, mekkorára szeretnéd a rajzot, vázolj fel egy valamit és ahhoz képest mérd a többit is. Ha zavar a ceruzád, ami túl vastag is méréshez, használj hurkapálcikát. Portrénál is kell mérni, különben életképtelen lesz. Szemre, mérés nélkül nekem is csak 5 év intenzív rajzolás után megy a portré. DE csendéletet még mindig mérek, mert sokkal egyszerűbb :)
2014. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokszor kell mérni és visszaellenőrizni. Sokféle mérési módszer van.

A vonalak irányát érdeme s függőleges síkhoz és egymáshoz képest is megnézni. Használj képzeletbeli segédvonalakat, illetve szögeket.3 pont által bezárt szögeket is ellenőrizheted.

Én azt szoktam még,hogy négyzetekben gondolkodok. Mondjuk van egy üveg,akkor veszem a legszélesebb részét és alulról beleképzelek egy négyzetet, esetleg bele is rajzolom. Akkor hány négyzet magas lesz az egész?

De lehet ezt úgy is,hogy valamit lemérsz és megnézed,hogy mi lesz ugyanakkor még a képen. Mondjuk van egy alma, de van ugyanakkor másik dolog is stb..

2014. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!