Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szókratész valóban öngyilkos...

Szókratész valóban öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
A neten más információkat olvastam, de hallottam egyszer egy ilyet: Szókratész öngyilkos akart lenni, de mielőtt megtette volna, feláldozott egy gall kakast a gyógyulás Istenének, Aszklépiosznak, mert szerinte a halál nem múlás, hanem gyógyulás. Mennyi lehet ennek az igazságtartalma?

2014. aug. 1. 22:16
 1/3 Snapette ***** válasza:
100%
Szókratész nem öngyilkos lett, hanem halálra ítélték istentelenség vádja miatt. Az tény, hogy esélye lett volna megszökni, de nem tette, mindazonáltal nem akart meghalni és nem nevezhető ögyilkosságnak, amit tett. Mielőtt a bénulás elérte volna a mellkast valóban azt mondta, hogy tartoznak egy kakassal Aszklépiosznak, mert a lelke megszabadul a testétől, vagyis meggyógyul, igen.
2014. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkoriban az volt a halálra ítélés végrehajtása, hogy ki kellett inni egy méreggel(bürökkel)teli poharat. Szerintem így keveredik ide az öngyilkosság.
2014. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Javaslom elolvasni Platón: Szókratész védőbeszédét. Nagyon jó, és kiderül, hogy bár Szókratész kiitta a mérget, NEM akart öngyilkos lenni.

Xenophón ezzel szemben mást állít, de az hülyeség. ;) Ebben a kérdésben (is) Platón írására érdemes hagyatkozni.

2014. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!